Sunday, March 18, 2018

Predsednik Socijaldemokratske stranke (SDS) Boris Tadić izjavio je danas da je došlo vreme da se opozicione stranke izjasne o formiranju jedne izborne kolone koja treba da se suprotstavi koaliciji na vlasti.

On je na konferenciji za novinare u Beogradu rekao da su u toku razgovori s Demokratskom strankom, "što na najvišem, što na nižem nivou", i da očekuje da će SDS narednih dana dobiti odgovor.

- Narednih dana imaćemo odgovor. Došlo je vreme da se stranke izjasne, a poznato je da smo predložili formiranje jedne kolone koja treba da se suprotstavi koaliciji na vlasti - rekao je Tadić nakon što je SDS potpisao sporazum o zajedničkom nastupu na izborima u Kragujevcu s Pokretom za naš grad.

Aleksandar Senić iz SDS-a i Nebojša Zdravković iz Pokreta za naš grad potpisali su Sporazum čime je, kako je ocenjeno, postignut još jedan korak ka formiranju snažnog proevropskog bloka čiji je cilj privlačenje investitora u Kragujevac, rešavanje komunalnih problema i zaustavljanje odlaska mladih.

Tadić je kazao da danas potpisani sporazum odnosi na lokalne izbore, najavivši da će SDS nastaviti razgovor i sa ostalim pokretima u drugim gradovima i da je ta saradnja usmerena ka realizaciji procesa regionalizacije i decentralizacije.

Apsolutno siromašno 150.000 građana

On je ocenio da je za loš ekonomski položaj građana Srbije odgovorna aktuelna vlada, navodeći da prema vladinim kriterijumima ima 150.000 građana koji su apsolutno siromašni i ne mogu da žive od svog rada i prežive nijedan dan.

- To je najtragičnija posledica rada ove vlade, a loša investiciona politika, loše strateško planiranje, nesposobnost pregovaranja jeste, u stvari, osnova za takav katastrofalan rezultat - rekao je Tadić.

Prema njegovim rečima, da bi rešavali takve probleme politiku mora da usmeri na regione i gradove jer se samo tu nalaze resursi i ljudski potencijali koji mogu da rešavaju probleme.

- Ova vlada apsolutno nema softer za rešavanje problema... stalno se hvale investicijama koje ustvari i nisu investicije - rekao je Tadić navodeći kao primer "Beograda na vodi" koji je projekat koji se zasniva na "nadi da će građani kupovati stanove".

"Dačić je politički odgovoran za dešavanja u Libiji"

Predsednik Socijaldemokratske stranke Boris Tadić izjavio je danas da premijer Srbije Aleksandar Vučić ne treba da štiti ministra spoljnih poslova Ivicu Dačića u slučaju pogibije dvoje službenika srpske ambasade u Libiji jer će onda i on biti odgovoran za njihovu pogibiju.

- “Primitivne i divlje zemlje ne utvrđuju odgovornost i ukoliko Vučić bude štitio Dačića, kao i Gašića, onda je i on odgovoran” - rekao je Tadić na konferenciji za novinare.

Tadić je podsetio da se kidnapovanje dogodilo pre mesec dana i da je Dačić odgovoran što ranije nije sproveo istragu.

- “Moraćemo da dobijemo odgovore šta se tu desilo i da li je Dačić odobrio putovanje, koje je rezultiralo kidnapovanjem” - rekao je Tadić.

Precizirao je da je Dačić politički odgovaran jer je ministar spoljnih poslova.

Odgovarajući na pitanje kako je orden koji je dobio od Gadafija doprineo međunarodnom ugledu Srbije, što mu je nedavno prebacio Dačić, Tadić je odgovorio da su u to vreme takav orden dobili i predsednici francuske, italijanske, nemačke vlade….

© Tanjug

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

MOŽDA VAM JE INTERESANTNO

 
loading...
Loading...

PRATITE NAS

 

KONTAKT

+ 381 65 333 9029

info@expres.rs

Marketing

TEMPERATURA

 
Our website is protected by DMC Firewall!