TOPLIČKI

Prokupački srednjoškolci na takmičenju u Eponu

PROKUPLJE -  Predvođena profesorom fizike Branislavom Rosićem, petočlani tim od učenika prokupačke Gimnazije pod nazivom „Milan Toplica“, od 19. do 20. decembra, učestvovaće na takmičenju u video igricama Cap Arena # 5 u francuskom gradu Eponu.

Ovo takmičenje omogućilo je Udruženje srpsko – francuskog prijateljstva  „General Šarl Tranije“, pre svih zamenik gradonačelnika Epona i jedan od osnivača udruženja Ivica Jović.

Na ovaj način naše ekipe će realizovati jedan od glavnih ciljeva Udruženja, a to je prvenstveno razvijanje saradnje između Prokuplja i Epona, kroz druženje mladih ljudi ova dva grada, rekao je predsednik Udruženja „General Šarl Tranije“ u Prokuplju Oliver Pajević, ističući da saradnja treba da bude ostvarena na svim nivoima kulturnim, obrazovnim i privrednim.

Prema njegovim rečima ovo je tek prvi korak u prudubljivanju veza dva grada, čija je spona pre svega Udruženje „General Šarl Tranije“.

- Učešće na ovom takmičenju je prilika za mlađe ljude i da predstave kulturno – istorijsko nasleđe i baš zbog toga ovaj tim nosi naziv „Milan Toplica“, istakao je Pajević.

 Prokupčački tim će se takmičiti u ekipnom takmičenju u igrici „ Counter – strike Global Offensive“.

Prema rečima profesora Rosića tim je sastavljen od iskusnih igrača Stefana Miloševića, Darka Denića, Ilije Jovanovića, Save Đorđevića i Mateje Marjanovića.

- Nadamo se najboljem. Trudićemo se da se predstavimo u najboljem svetlu, a možda i pobedimo, nadamo se, dodao je profesor fizike Rosić.

Na ovom turniru u Eponu učestvovaće takmičari od 15 do 28 godina iz deset evropskih zemalja, i okupiće oko 3 000 mladih iz cele Evrope. Prokupački Gimnazijalci će biti smešteni kod svojih vršnjaka u Eponu.

Udruženje francusko – srpskog prijateljstva „General Šarl Tranije“ osnovano je početkom godine. Pored Prokupčana, inicijator za osnivanje udruženja bila je i druga generacija iseljenika, koji vode poreklo iz našeg kraja. Zvanična delegacija ovog francuskog grada, predvođena gradonačelnikom Gi Milerom i njegovim zamenikom Ivicom Jovićem posetila je naš grad i prisustvovala zasedanju prokupačke Skupštine, na kojoj je doneta Odluka o bratimljenju Prokuplja i Epona.

banner

(Ovaj tekst je nastao u okviru projekta „Prokuplje NOVO LICE Srbije“, koji je finansijski podržala Opština Prokuplje, sprovodeći javni poziv za sufinansiranje projekata za ostvarivanje javnog interesa u oblasti javnog informisanja)

Podeli vest sa prijateljima:

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

PRATITE NAS

KONTAKT

+ 381 65 43 43 646

info@expres.rs

Marketing

ANKETA

Da li će Aleksandar Vučić biti predsednik Srbije ?

TRENUTNA TEMPERATURA

 
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd