TOPLIČKI

Prijem za prvog sekretara Ambasade Izraela

PROKUPLJE - Predsednik Opštine Prokuplje Miroljub Paunović danas je priredio prijem za prvog sekretara i zamenika šefa misije Ambasade Izraela u Srbiji Itai Milnera. Prijemu su prisustvovali i načelnik Topličkog upravnog okruga dr Nebojša Vukadinović i članovi Opštinskog veća Prokuplja Maja Bašić i Milan Aranđelović.

Predsednik Opštine Prokuplje Miroljub Paunović zahvalio se Milneru što je posetio naš grad i upoznao ga sa njegovim istorijatom.

- Prokuplje je ekonomski, privredni, društveni i kulturni centar Topličkog upravnog okruga. Naš grad raspolaže sa izuzetnim potencijalima za razvoj poljoprivrede. Po proizvodnji višnje Prokuplje se nalazi na prvom, a šljive na trećem mestu u Srbiji, rekao je Paunović i naglasio da se godišnje od prodaje višnje ostvari prihod od 20 miliona dinara.

On je uvaženog gosta informisao i o tome da u Prokuplju radi nemačka firma LEONI koja zapošljava blizu 2.000 radnika.

Govoreći o mogućnostima ekonomske saradnje, predsednik prokupačke Opštine je naglasio da lokalna samouprava, u granicama svojih nadležnosti, čini sve kako bi se privukli potencijalni investitori.

- Proizvodni i skladišni kapaciteti za voće je ono što nedostaje, rekao je on i naglasio da bi otvaranjem ovih pogona došlo i do otvaranja novih radnih mesta.

- Saradnja između Prokuplja i Izraela je neophodna iz razloga što se mogu uspostaviti privredni, društveni i kulturni odnosi koji će doneti boljitak građanima, izjavio je Paunović.

Prvi sekretar i zamenik šefa misije Ambasade Izraela u Srbiji Itay Milner zahvalio se na prijemu i rekao da je prvi put u Prokuplju i da je oduševljen onim što je video.

- Dolazeći u Prokuplje video sam plodne oranice. Ono što Izrael može da Vam ponudi jeste tehnologija neophodna za preradu voća, rekao je on i naglasio da ekonomsku i kulturnu saradnju treba proširiti i unaprediti.

Tokom posete Prokuplju Milner je posetio vinariju "Toplički vinogradi" u selu Gojinovac, Narodni muzej Toplice i prisustvovao otvaranju manifestacije Dani izraelskog filma.

Podeli vest sa prijateljima:

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

PRATITE NAS

KONTAKT

+ 381 65 43 43 646

info@expres.rs

Marketing

ANKETA

Da li će Aleksandar Vučić biti predsednik Srbije ?

TRENUTNA TEMPERATURA

 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!