TOPLIČKI

IZLOŽBA: Istorija lokalne samouprave u Prokuplju - SVI BITNI POLITIČARI NA JEDNOM MESTU

PROKUPLJE - U Narodnom muzeju Toplice otvorena je izložba „Istorija lokalne samouprave u Prokuplju“. Pored izložbe, koju će posetioci moći da pogledaju u narednih petnaest dana, ovom prilikom predstavljena je i knjiga pod istim nazivom, autora istoričara kustosa Darka Žarića i arhiviste Dragana Lekića.

Rečje o izložbi kojom su obuhvaćeni važni ljudi koji su tokom proteklih 137 godina vodili Prokuplje i predstavljali naš grad kao predsednici opština, načelnici okruga i narodni poslanici u skupštinama.

Izložba „Istorija lokalne samouprave u Prokuplju“, ali i istoimena knjiga, predstavlja vodič kroz političku istoriju našeg grada.

- Ovaj večerašnji skup je i podsećanje na prošla vremena iz vizure od gotovo jednog i po veka. Među ovim ljudima sa ovih fotografija, nažalost, neki nisu više živi, pa je ovo i jedan svojevrstan spomenik njima i njihovom zalaganju za razvoj naše opštine, istakao je predsednik Paunović.

Atmosfera na izložbi

Prema rečima recenzenta knjige „Istorija lokalne samouprave u Prokuplju“ potpukovnika dr Miljana Milkića, politička istorija Prokuplja, razvoj lokalne vlasti, a posebno biografije političara iz našeg grada do sada nisu bili predmet sintetizovanog istraživanja. Objavljivanjem ove knjige prema njegovom mišljenju ta praznina je ispunjena.

Podaci koje su autori,  istoričar Darko Žarić i arhivista Dragan Lekić izložili su validni, te zbog toga ova knjiga predstavlja siguran temelj i instruktivan putokaz za svako dalje istraživanje istorije Prokuplja i Toplice, kao značajan segment proučavanja srpske političke istorije.

Ona se nastavlja i uvek će se nastavljati, jer dok god je našeg grada, biće i ljudi koji ga vode u neku novu budućnost, poručili su autori.   

RATKO ZEČEVIĆ

Nekadašnji načelnik Topličkog okruga Ratko Zečević, koji je prisustvovao otvaranju izložbe i promociji knjige, kazao je da mu je čast što se našao uz imena i ljude koji su obeležili istoriju Topličkog okruga i samog Prokuplja.

" Uz sve čestitke autorima i izdavačima ovu knjigu smatram veoma važnim dokumentom koji govori o ljudima koji su na jedan sjajan način obeležili razvoj Topličkog okruga i našu istoriju, koju je možda na najbolji način oslikao patrijar Varnava, rekavši da je istorija Toplice u minijaturi istorija srpskog naroda"

Prema rečima recenzenta knjige „Istorija lokalne samouprave u Prokuplju“ potpukovnika dr Miljana Milkića, politička istorija Prokuplja, razvoj lokalne vlasti, a posebno biografije političara iz našeg grada do sada nisu bili predmet sintetizovanog istraživanja. Objavljivanjem ove knjige prema njegovom mišljenju ta praznina je ispunjena.

Podaci koje su autori,  istoričar Darko Žarić i arhivista Dragan Lekić izložili su validni, te zbog toga ova knjiga predstavlja siguran temelj i instruktivan putokaz za svako dalje istraživanje istorije Prokuplja i Toplice, kao značajan segment proučavanja srpske političke istorije.

Ona se nastavlja i uvek će se nastavljati, jer dok god je našeg grada, biće i ljudi koji ga vode u neku novu budućnost, poručili su autori. 

Nekadašnji predsednici: Milan Arsović, Rista Pantović, Dragan Milentijević

MILAN ARSOVIĆ

Nekada predsednik Opštine Prokuplje Milan Arsović je istakao da je ponosan na činjenicu da je u jednom periodu bogate političke istorije Prokuplja bio na čelu Opštine i u određenoj meri pomogao njegovom razvoju.

"Naravno svoju zahvalnost dugujem pre svega autorima ove političke hronologije i svojim biračima koji su mi dali poverenje da se nađem na tom mestu. Građanima Prokuplja želim da uvek biraju najbolje kako bi naš grad bio mesto vredno života u njemu"

www.expres.rs

Podeli vest sa prijateljima:

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

PRATITE NAS

KONTAKT

+ 381 65 43 43 646

info@expres.rs

Marketing

ANKETA

Da li će Aleksandar Vučić biti predsednik Srbije ?

TRENUTNA TEMPERATURA

 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!