TOPLIČKI

Besplatna školica vaterpola i plivanja

PROKUPLJE - Besplatna školica vaterpola i plivanja, koju ovog leta po prvi put organizuje Opština Prokuplje u saradnji sa Vaterpolo savezom Srbije, počela je sa radom na otvorenom  gradskom bazenu. Oko 60 mališana polaznika škole svakodnevno će sa učiteljima plivanja i trenerima vaterpola upoznavatiti lepote sportova na vodi.

 - Zvanično smo krenuli sa realizacijom svih najavljenih aktivnosti. Bilo je u planu da startujemo 15. jula ali zbog lošeg vremena i hladne vode evo krećemo danas. Svi treninzi, akcije i kompletne aktivnosti traju tri do četiri meseca tako da ćemo do 1. decembra sve planirano realizovati. Ideja je prelepa, odaziv je veliki i bez obzira što nemamo zatvoreni bazen rešili smo da našoj deci priuštimo da treniraju sportove na vodi. Svi znamo koliko su sportovi na vodi značajni za razvoj deteta a istovremeno naši klubovi i reprezentacije u vodenim sportovima su najtrofejniji. Plan nam je da od 1. decembra nastavimo školu vaterpola u saradnji sa Vaterpolo klubom „Nais“ iz Niša tako da očekujem da „Toplički delfini“ treninge u zimskim mesecima nastave u zatvorenom bazenu na „Čairu“ u Nišu.

Zahvalila bih se na kraju i Vaterpolu savezu čija je bila inicijativa da prokupačkoj deci priuštimo sve ono što je dostupno mališanima u većim gradovima. Očekujemo da ovo bude preteča nekih naših klubova na vodi naredne godine što bi za nas u lokalnoj samoupravi značilo da se borimo da našem gradu donesemo jedan zatvoreni bazen, rekla je Maja Ranđelović većnica za prosvetu, omladinu i sport Opštine Prokuplje.

Školu vaterpola u Prokuplju u svakom pogledu pomaže Vaterpolo klub „Nais“ iz Niša. Vaterpolo treneri radiće sa mališanima i upoznati ih sa veštinama ovog trofejnog sporta.

loading...

-Odlično je za početak što su klinci došli u ovolikom broju. Krećemo danas sa prvim treningom, biće malo teže dok se sve organizuje ali nadam se da će vremenom biti još više plivača i vaterpolista što je u neki ruku važno za čitav naš region. Pozvao bih što više dece da se uključe i da treniraju vaterpolo jer nam je cilj da i ovaj deo Srbije što više uključimo u sportove na vodi, rekao je Darko Mančić trener VK Nais iz Niša.

Školu plivanja za mališane vodiće osposobljeni treneri a sve je organizovano po pravilima i standardima plivačkog saveza Srbije.

 - Dobili smo upustva i program za školu plivanja od plivačkog saveza. Neće biti nikakvih problema, škola je u stručnom radu pokrivena sa 5 profesora fizičke kulture koji će raditi sa mališanima. Deca su podeljena u 4 grupe i svakom detetu će se posvetiti adekvatna briga i pažnja, rekao je Bojan Prolović trener u školi plivanja.

Podeli vest sa prijateljima:

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

PRATITE NAS

KONTAKT

+ 381 65 43 43 646

info@expres.rs

Marketing

ANKETA

Da li će Aleksandar Vučić biti predsednik Srbije ?

TRENUTNA TEMPERATURA

 
Our website is protected by DMC Firewall!