PODUNAVSKI

Ratković na prijemu kod predsednika opštine

Smederevska Palanka - Posle velikog uspeha srpske ženske košarke, predsednik opštine, Radoslav Milojičić Kena, upriličio je prijem za Dragana Ratkovića, pomoćnika selektora ženske košarkaške reprezentacije, poreklom iz Smederevske Palanke, koji se u grad u kome je odrastao i sada rado vraća, kad god mu to obaveze dozvole.

- Pored svih problema i muka sa kojima se svakoga dana suočavamo, ovo su oni trenuci kada je lepo biti predsednik opštine. Ja sam zaista zadovoljan što imam priliku da čestitam gospodinu Ratkoviću, koji je pomoćnik selektora ženske košarkaške reprezentacije. Kako sam saznao, ovo je prvi put da mi, kao zemlja, još iz vremena kada smo bili Jugoslavija, budemo prvaci Evrope. Gospodin Ratković je naš sugrađanin. Nije često u ovom gradu, tako da je njegovo prisustvo čast za građane Smederevske Palanke. Ovo je sigurno jedan od najlepših načina na koji naša opština može da se promoviše. Gospodin Ratković i ja se znamo od pre nekoliko godina, kada su ovde bile Milica i Ana Dabović, i njihov otac, kada smo započeli saradnju. Sigruno je da su oni ambasadori, našeg grada – kao što je gospodin Ratković, i opština i gradova odakle dolaze reprezentativke Srbije i ceo stručni štab – rekao je predsednik opštine, dodavši da je sport sigurno najzdravija grana u našem društvu i da je važno da se u sport ne meša politika. – Ja ovom prilikom gospodinu Ratkoviću zahvaljujem što je učinio da se i naš grad oseća ponosnim, rekao je na kraju Milojičić i darovao gostu poklon Opštine Smederevska Palanka, umetničku sliku i suvenire.

Izražavajući zahvalnost zbog prijema kod predsednika opštine, i poklona koji mu je uručen, Dragan Ratković je između ostalog rekao:

- Najpre moram da zahvalim gospodinu predsedniku na ovom prijemu, i da pozdravim sve moje palančane. Ja nisam imao priliku da često budem u rodnom gradu, zbog mog posla, ali to je za mene uvek bio najlepši grad na svetu. Uvek sam se ovde rado vraćao. Ovde žive moji roditelji i prijatelji. Još jednom – hvala. Veoma sam uzbuđen. Verujte, više sam sada uzbuđen nego na balkonu ili i trenutku kada sam primao ovu zlatnu medalju, zato što je ovo grad u kome sam rođen i u kome sam počeo. Suguran sam da će, bez obzira na sve ove teškoće koje građani Smederevske Palanke trenutno imaju, da to prevaziđu. Zašto sam ovo rekao? Da bih napravio jednu malu paralelu sa ženskom košarkaškom reprezentacijom Srbije. Dve hiljade jedanaeste godine, kada smo počeli, taj je projekat bukvalno krenuo od nule. Verovatno ste čuli u medijima, bilo je puno problema, kao i u našem društvu. Svi su, na žalost, izgovarali neke teške reči, a mi smo odlučili da nešto počnemo da radimo. Imali smo jasnu viziju šta želimo da radimo, imali smo neki sistem rada, znali smo šta hoćemo. Jedna od kockica tog mozaika bio je da gro igračica bude u ekipi „Partizana“ kod selektorke Marine. Posle toga su te igračice dobile neko internacionalno iskustvo. Naše prvo učešće na kvalifikacijama se, kao što znate, završilo veoma dobro. Na prvom Evropskom prvenstvu smo već bili četvrti, i tada smo bili nekakvo iznenađenje, za širu, svetsku košarkašku javnost. Već na prvenstvu u Turskoj nismo bili iznenađenje. Imali smo jednu odličnu utakmicu, protiv Amerike. I tu smo možda trebali da budemo četvrti, ali smo izgubili za pola koša – rekao je Dragan Ratković, i dodao da su određene promene u sastavu reprezentacije i stručnom štabu, uoči Evropskog prvenstva, bile poslednje kockice u mozaiku:

- Uz naš veliki rad, uz Božiji blagoslov, došlo je do ovog uspeha. I da sada uđem u vašu lokalnu temu. Vidim da su ovih dana mnogi nezadovoljni, da se žale da nemaju vodu, ovo ili ono. To je veoma teško, jer ovo je 21. vek. Ali, uvek morate da shvatite šta je neko nasledio, kakvu situaciju, i odakle je počeo. Dakle, ljudi treba da imaju veru u sebe, da veruju u sebe i da rade ono što je do njih. Najlakše je okrivljavati nekog drugog. Mi to nismo radili. Nikada nismo govorili šta su radili naši prethodnici, nego smo isticali ono što mi mislimo da možemo i da treba da uradimo. Tako da je formula za uspeh: stručni tim ljudi, a jedan čovek mora to da vodi, saradnici u koje on ima poverenje, radnici koji će da rade, ljudi koji će da mu veruju – u ovom slučaju je to grad Palanka, a u našem slučaju košarkaška javnost. Siguran sam da kao što nama nije izostao rezultat, tako i Smederevska Palanka ima svetlu budućnost, ako svi budu radili svoj posao najbolje što znaju – rekao je medijima Dragan Ratković.

U nastavku razgovora sa predstavnicima lokalnih medija, Ratković je govorio o tome kako ga palančani sa oduševljenjem pozdravljaju, i da mu je pomalo neobična sva medijska pažnja kojoj je izložen. Takođe, Ratković je istakao da je ženska košarka postala zahtevan sport, i ukazao na značaj negovanja novih mladih nada, poput talentovanih košarkašica iz našeg grada, sestara Katanić i Isidore Mihajlović.

Podeli vest sa prijateljima:

Dodaj komentar

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Redakcija expres vesti ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije expres vesti.

loading...

PRATITE NAS

KONTAKT

+ 381 65 43 43 646

info@expres.rs

Marketing

ANKETA

Da li će Aleksandar Vučić biti predsednik Srbije ?

TRENUTNA TEMPERATURA

 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!