Fener ponovo bolji od Zvezde
Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su od Fenerbahčea rezultatom 65:88 (20:23, 8:18, 18:22, 19:25) i tako ni trećeg puta ove sezone nisu uspeli da slave protiv turskog giganta.
U drugom kolu Top 16 faze Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su pred 6500 gledalaca u hali "Pionir " od ekipe Fenerbahčea rezultatom 65:88 (20:23, 8:18, 18:22, 19:25). Najefikasniji u domaćem timu bio je Miler sa 21 poenom, a 9 je dodao Marko Gudurić. U ekipi Željka Obradovića, Datome je ubacio 21 poen.

Na parket prepunog Pionira izašli su Jović, Cirbes, Miler, Lazić i Simonović. Treći ovosezonski duel između košarkaša Zvezde i Fenerbahčea bolje su otvorili gosti koji su pre prvog televizijskog tajmauta imali prednost 14:9. 4:0 serija Kvinsija Milera podiže halu na noge i tera trenera Obradovića na prvi minut odmora. Odlična tranzicija i brzi kontranapadi doneli su nekoliko lakih poena crveno-belima, ali je turski tim pogotkom u poslednjoj sekundi ipak došao do prednosti 23:20.

U četiri minuta nastavka košarkaši Zvezde bili su bez poena pa je trener Radonjić pri rezultatu 29:20 morao da traži svoj prvi tajmaut. Odlična reakcija domaćina i serija 7:0 dovela je crveno-bele na posed zaostatka, 4 minuta pre kraja poluvremena. Međutim, veliki problem za domaćina predstavljalo je dobro branjenje reketa gostujućeg tima, koji je napravio seriju 12:1 i na veliki odmor otišao sa 41:28. Najefikasniji na poluvremenu bio je Miler sa 9 poena.

Preslikan početak prethodne deonice, problemi u napadu crveno-belih, a na drugoj strani nova serija izabranika Željka Obradovića koji su posle 6 minuta igre imali maksimalnih plus 22.

Konstantna pesma stizala je sa tribina, pokušavali su navijači da probude svoje ljubimce, ali je kvalitet turskog tima sve više i više dolazio do izražaja, pa je pred poslednji period na semaforu stajalo 63:46.

Fener je imao i plus 20 u jednom trenutku, ali podrška sa tribina hale Pionir postajala je sve veća, da bi nakon trojke Kvinsija Milera Zvezda sedam minuta pre kraja prišla na minus 11, za novi minut odmora Željka Obradovića. Borili su se crveno-beli koliko su mogli, u nekim trenucima ni sreća nije bila na njihovoj strani, ali na kraju ipak zaslužen trijumf jednog od pretendenta za osvajanje Evrolige rezultatom 88:65.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 6, Rebić, Dangubić 4, Lazić 1, Micić 5, Tejić, Simonović, Gudurić 9, Jović 8, Miler 21 (27 index), Cirbes 5, Štimac 6.

Srpski šampion u ponedeljak od 17h nastavlja takmičenje u ABA ligi J.t.d gostovanjem u Sloveniji ekipi Union Olimpije.

Vladimir Štimac: "Čestitam Fenerbahčeu na zasluženoj pobedi. Kaznili su svaku našu grešku i igrali smo verovatno protiv najjače ekipe u Evropi i jednim od glavnih favorita za osvajanje Evrolige.”

Dejan Radonjić: "Čestitke Fenerbahčeu na zasluženoj pobedi. Zahvaljujem se navijačima na sjajnom ambijentu. Nismo ušli dobro, veliki broj faulova, ipak smo uspeli u prvoj četvrtini da se vratimo u rezultatski egal, ali je u drugoj četvrtini viđena velika razlika u kvalitetu, napravili su razliku koju su kontrolisali do kraja meča. Iz velikog broja ofanzivnih skokova dali su preveliki broj poena. 17 skokova u napadu čini mi se, međutim nisu ni u jednom trenutku ispustili kontrolu, terali nas na loše odluke i na kraju nas još jednom savladali. Treba veliki rad i sprema da u preostalih 12 mečeva na najbolji mogući način budemo bolji  i da  nastavimo borbu za ono što nas čeka za nekoliko meseci.”