Umor jači od crveno-belih
Košarkaši Crvene zvezde Telekom posle velikog trijumfa nad Bajernom i plasmanom u Top 16 fazu Evrolige, poraženi su u Podgorici od Budućnosti rezultatom 68:54 (28:11, 10:18, 14:11, 16:14).
U derbi meču 15. kola ABA lige J.t.d košarkaši Crvene zvezde Telekom izgubili su od Budućnosti rezultatom 68:54 (28:11, 10:18, 14:11, 16:14). Pred 5000 gledalaca u sportskoj hali "Morača” najefikasniji u timu crveno-belih bili su Gudurić sa 20 poena i Štimac sa 13 poena. U pobedničkom timu bivši Zvezdin igrač Tadija Dragićević postigao je 20 poena.

Startnih pet gostiju činili su Jović, Miler, Cirbes, Simonović i kapiten Lazić. Brza dva faula Stefana Jovića poremetila su ritam gostiju koji su posle 5 minuta meča zaostajali 13:7, a prvi tajmaut zatražio je trener Radonjić. Nije mnogo pomogao minut odmora, Budućnost je nastavila spolja dobro da šutira, dok na drugoj strani crveno-beli nisu imali rešenja u napadu pa su podgoričani posle prve četvrtine vodili sa 28:11.

Rajan Tompson sa svoja 4 poena otvario je drugu deonicu i primorao trenera Pavićevića na rani tajmaut. Jedan od junaka utakmice sa Bajernom Marko Gudurić postigao je 9 vezanih poena i nastavio sjajnu seriju 14:0 aktuelnog regionalnog šampiona koji je posle 5 minuta nastavka imao posed zaostatka 28:25. Međutim, treća lična greška Milera i serija 8:2 podgoričana primorala je stratega Radonjića da reaguje minutom odmora pri rezultatu 36:27. Na kraju prvog poluvremena 38:29 za crnogorski tim, a najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je Gudurić sa 9 postignutih poena.

Bez koša gostiju u četiri minuta nastavka i nova dvocifrena prednost Budućnosti 43:29, primorala su Dejana Radonjića da traži predah svom timu. Pomenuti Gudurić nije imao pravu podršku u napadu crveno-belih što su domaći košarkaši iskoristili i u poslednju deonicu ušli sa prednošću 52:40.

Generalna ispražnjenost nakon evroligaškog duela sa minhenskim timom bio je jedan od krivaca za slabu partiju u "Morači”, a veliki broj faulova Zvezde dodatno su otežali posao treneru Radonjiću koji nije uspevao da pronađe pravu postavu i pravi ritam svom timu. Podgoričani su to maksimalno iskoristili i na kraju uspeli da nanesu aktuelnom šampionu četvrti poraz u sezoni rezultatom 68:54.

Naredni duel košarkaše Crvene zvezde Telekom očekuje već u četvrtak od 15h u hali "Pionir" protiv ekipe Zadra.