Lacio bolji od Intera, Milan posle preokreta do nove pobede
SERIJA A

Fudbaleri Lacija savladali su kao gosti Inter u Milanu sa 2:1 (1:0), u derbiju 17. kola italijanske Serije A.Dvostruki strelac za Rimljane bio je Antonio Kandreva, u 5. i 87. minutu, nakon što je promašio penal, dok je strelac za Inter bio Mauro Ikardi u 61. minutu.

U dresu Lacija Sergej Milinković-Savić bio je starter i isključen je u 90. minutu, odnosno u nadoknadi vreme, nakon drugog žutog kartona, dok je Filip Đorđević odigrao poslednjih 15 minuta.

Kod Inter Adem Ljajić posle dugo vremena nije bio starter, zamenio je Stevana
Jovetića u 58. minutu.

Uprkos porazu Inter je sačuvao prvo mesto sa 36 bodova, bod visse od Fiorentine i
Napolija.

Milan je savladao Frozinone sa 4:2 i zadržao trenera Sinišu Mihajlovića na kormilu tima. Sampdorije je sa Montelom na klupi upisala prvu pobedu, protiv Palerma slavila je sa 2:0,dok su Udineze bile bolje od Torina u gostima 0:1.

“Rosoneri” su u gostima, tokom prvog poluvremena, imali minus od jednog gola. Domaćin je poveo golom Ciofanija u 19. minutu... Sa odmora se Mihajlovićeva četa vratila razigranija: Abate je izjednačio u 50, Baka doveo Milan do vođstva pet minuta kasnije, dok je razliku uvećao Aleks u 77. minutu, ali je Dionis u 83. postigao drugi gol za Frozinone. Tačku na konačan rezultat stavio je Bonaventura u nadoknadi vremena – 2:4 (1:0).

Fudbaleri Juventusa upisali su i sedmu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su danas u utakmici 17. kola kao gosti savladali novajliju Karpi 3:2 (2:1).

Dvostruki strelac bio je Mario Mandžukić, u 18. i 41. minutu, a pogodio je i Pol Pogba u 50. minutu.

Strelci za domaćina bili su Marko Borijelo u 15. i Leonardo Bonući (autogol) u 90. minutu.