Košarkaši Partizana izgubili su od Mege u Beogradu u utakmici 15. kola ABA lige 78:85 (21:18, 21:11, 18:28, 18:28).

U karakterističnom ambijentu crno-belog Pionira, košarkaši Partizana i Mega Leksa su odmerili snage u okviru XV kola ABA j.t.d. lige.

Pred 6.000 gledalaca, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, trijumfovala je ekipa Mega Leksa, rezultatom 78:85 (21:18, 21:11, 18:28, 18:28). Izabranici Dejana Milojevića su na početku meča stekli prednost, ali je Partizan pre svega zahvaljujući dobroj odbrani i raspoloženom Džounsu uspeo da prvu deonicu reši u svoju korist. U drugoj četvrtini, prednost crno-belih je postala dvocifrena, da bi u trećoj četvrtini ona dostigla maksimalnih +18. Ipak, nakon toga je ritam u igri našeg tima opao i Mega je uspela da prvo smanji a potom i preokrene rezultat.

Večerašnji susret, imao je uvertiru u vidu oproštaja Koste Perovića od aktivnog bavljenja košarkom. Pre početka meča, njemu je uramljeni dres Partizana uručio potpredsednik kluba, Miroslav Berić.

U  timu Partizana najefikasiji je bio Kevin Džouns sa 21 poenom, čemu je dodao i 15 skokova.

Trener Partizana, Petar Božić nakon meča je izjavio:

“Jako težak poraz s obzirom da smo vodili 18 razlike polovinom treće četvrtine. Jednostavno, imali smo dogovor koji je bio usmeren na ono u čemu je Mega najbolja, skok u napadu i izgubljene lopte. Dobar deo utakmice smo uspevali da sprovedemo plan u delo, a posle... Teško je rečima objasniti da na 18 razlike brzo uđeš u vid panike i sve što si odlično radio u prvom poluvremenu jednostavno zapostaviš. Mnogo bolan poraz, ovom pobedom smo mogli da uđemo u dobru seriju, dobro raspoloženje. U prethodnim utakmicama dešavalo se da ne krenemo dobro, a da posle uhvatimo ritam i pobedimo. Sada je bilo obrnuto.” – zaključio je Božić.

Kapiten, Vanja Marinković, čestitao je ekipi Mege na zasluženoj pobedi.

“Imali smo pad u trećem periodu, kada smo izgubili prednost od 18 razlike. Okrećemo se sledećoj utakmici protiv MZT-a, moramo da izvučemo pouke iz ovoga.” – istakao je mladi kapiten crno-belih

Trener gostujućeg tima, Dejan Milojević, istakao je da smo večeras gledali utakmicu sa dva lica.

“U prvom poluvremenu apsolutno ništa nije valjalo, bili smo mekani, nismo igrali prepoznatljivu odbranu koja nam je zaštitni znak. Bili smo impresionirani sjajnom atmosferom, većina ovih igrača je igralo u juniorskom pogonu ili ekipama koje nisu praćene. Igrati pred 6000 ljudi u Pioniru je nov doživljaj za njih i to je uticalo u prvom poluvremenu. U drugom smo delovali bolje, na kraju smo uspeli i da nadskočimo Partizan. Kontrolom skoka nismo im davali druge napade, imali smo i 11 ukradenih lopti i zasluženo smo dobili. Partizan je podigao formu, igrao jako dobro i kada pobedite u meču u kojem ste gubili skoro 20 razlike to je veliki uspeh. “ – zaključio je Milojević i dodao da Partizanu želi sve najbolje.

“Podigao je formu, iako ga je ovaj poraz odaljio od plej-ofa. Pera Božić je jako dobar i talentovan trener, odlično radi posao i mora da se ima strpljenja, naravno u skladu sa očekivanjima navijača Partizana.” – završio je Milojević uz zahvalnost navijačima na srdačnom dočeku koji mu priređuju svaki put kada dođe u halu Pionir na meč protiv Partizana.