Crvena zvezda savladala minhenski Bajern i obezbedila TOP 16 fazu Evrolige!
Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Bajern iz Minhena 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) i obezbedili učešće u Top 16 fazi najelitnijeg evropskog takmičenja.

U meču odluke u okviru poslednjeg kola grupne faze Evrolige, košarkaši Crvene zvezde Telekom su pred 7000 gledalaca u dvorani „Pionir" savladali minhenski Bajern 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) i čekirali svoje mesto u Top 16 fazi. Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Miler sa dabl-dabl učinkom od 21 poenom i 10 skokova, Cirbes je dodao 17 uz 9 skokova. Srpski reprezentativac Duško Savanović ubacio je 19 poena u poraženom timu.

Na teren pred prepunim „Pionirom" izašli su Jović, Miler, Cirbes, Simonović i Lazić. Odlično otvaranje meča za crveno-bele i posle dve uzastopne trojke Simonovića i Milera, trener gostiju Svetislav Pešić zatražio je minut odmora pri rezultatu 10:5. Pomenuti dvojac nastavio je da pogađa spolja pa su košarkaši Zvezde imali plus 12 posle 6 minuta igre. Čak deset igrača rotirao je trener Radonjić u prvoj četvrtini i to mu je na kraju donelo prednost 31:20.

Bez koša domaćina u prva tri minuta nastavka i serija nemačkog tima 6:0 primorali su stratega Dejana Radonjića da zatraži tajmaut. Marko Gudurić imao je odličnu rolu sa 7 poena i uspevao da održava prednost svom timu koja je dva minuta pre kraja poluvremena iznosila 40:35. Na odmor se otišlo rezultatom 44:40 u korist crveno-belih. Najefikasniji pojedinac bio je Kvinsi Miler sa 13 poena.

Ponovo je tim iz Minhena bolje otvorio deonicu i za manje od četiri minuta igre prešao u vođstvo 48:46, a trener Radonjić je uzeo minut odmora. Ni to nije donelo mnogo razlike u igri Zvezde, a Bajern je to koristio i na dva minuta pre kraja treće četvrtine imao do tada maksimalnih plus 7, 59:52. Rajan Tompson je igrao dobro na obe strane terena, ali to nije bilo dovoljno pa su gosti u poslednji period otišli sa prednošću 65:56.

Dvocifrenu prednost Bajerna prekinuo je najpre Cirbes poenima, zatim Jović trojkom a potom i Gudurić istom merom uz faul i vratio crveno-bele na posed zaostatka, za rani tajmaut Svetislava Pešića. Sjajni  Gudurić postigao je novu dalekometnu trojku, a Miler u kontri vratio prednost srpskom šampionu 70:69. Nastavio je „Pionir" da nosi svoje ljubimce, a posle poena Cirbesa za plus 3 domaćeg tima, trener Pešić je reagovao minutom odmora. Veiliki karakter pokazala je i u ovom meču ekipa Dejana Radonjića koja je uspela da se vrati sa dvocifrenog zaostatka i na minut pre kraja posle trojke Milera imala prednost 81:74. Konačni rezultat koji je zagarantovao prolaz u Top 16 fazu bio je 85:76.

KK Crvena zvezda:  Vilijams, Rebić, Tompsom 4, Dangubić, Lazić 6, Tejić , Simonović 8, Gudurić 16, Jović 9+13as , Miler 21+10sk, Cirbes 17+9sk (31 index), Štimac 4.

Košarkaše Crvene zvezde već u ponedeljak od 21h očekuje derbi meč 15. kola ABA lige J.t.d protiv Budućnosti u Podgorici.