Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su u Turskoj od ekipe Fenerbahčea rezultatom 79:61(18:20, 21:17, 19:14, 21:10) i svoju šansu za prolaz imaće u poslednjem meču na svom terenu protiv Bajerna.

U pretposlednjem kolu grupne faze Evrolige, košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su na gostovanju ekipi Fenerbahčea rezultatom 79:61 (18:20, 21:17, 19:14, 21:10). Meč je odigran u ULKER Sport areni pred 8600 gledalaca. U poraženom timu, Marko Simonović ubacio je 15 poena dok je Maik Cirbes dodao 12. U ekipi Željka Obradovića 13 poena ubacio je Ekpe Udo.

Jović, Miler, Simonović, Cirbes i Lazić dobro su se suprotstavili turskom drim timu na startu meča i imali prednost 13:10 posle pet minuta igre. Prva četvrtina protekla je u igri bez mnogo pauza, a prvi tajmaut viđen je na manje od dva minuta pre kraja deonice pri vođstvu 18:14 za goste. Štimac je poentirao posle igre dva na dva sa Vilijamsom i zadržao prednost svom timu 20:18 posle uvodnih 10 minuta igre.

Nastavio je u dobrom ritmu šampion Srbije i serijom 10:3 povećao prednost u nastavku meča. Usledili su potom prazni minuti crveno-belih, što su iskoristili domaći košarkaši i napravili mini-seriju 5:0, a minut odmora zatražio je trener Dejan Radonjić. Dugo su vodili košarkaši Zvezde, sve do trojke Bogdanovića 20 sekundi pre kraja prvog poluvremena za vođstvo Fenerbahčea 39:37. Najefikasniji na poluvremenu bio je Simonović sa 9 poena.

Bez poena šampion ABA lige u prva tri minuta nastavka i serija 6:0 turskog tima primorala je stratega crveno-belih Radonjića da uzme tajmaut. Dvocifrenu prednost Fenerbahčea prekinula je Zvezda serijom 7:0 i vratila se na posed zaostatka 47:44, na isteku šestog minuta treće četvrtine. Završnica trećeg perioda obeležila  je povratak Nemanje Dangubića na parket, a rezultat pred početak poslednje deonice iznosio je 58:51 u korist domaćina.

Nova serija na startu deonice napravila je problem crveno-belima koji su zaostajali 14 razlike posle 3 minuta nastavka, a Dejan Radonjić nije imao izbora nego da traži novi tajmaut. Borili su se košarkaši Zvezde koliko su mogli na meču protiv tima koji je jedan od glavnih kandidata za titulu ove sezone u Evroligi, ali jednostavno u poslednjoj deonici nisu imali snage i turski tim je na kraju zasluženo slavio rezultatom 79:61.

KK Crvena zvezda Telekom: Vilijams 2(10as), Rebić, Tompson 2, Dangubić 2, Lazić 6,Tejić 2, Simonović 15(5/8 za tri), Gudurić , Jović 6, Miler 3(11sk) , Cirbes 12 , Štimac 11.

U narednom meču košarkaši Crvene zvezde Telekom gostuju u ABA ligi J.t.d ekipi Mega Leksa u ponedeljak od 21h, a konačna odluka o putniku za TOP 16 fazu pada u direktnom duelu crveno-belih i Bajerna narednog petka od 19 časova u "Pioniru".