Hokejaši Zvezde pobedili Partizan posle šest i po godina

Hokejaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Partizan sa 7:4 (0:2, 2:2, 5:0) u utakmici domaćeg prvenstva.

Zvezda je pobedila posle velikog preokreta u poslednjoj trećini, u kojoj je u prvih 10 minuta četiri puta savladala golmana Partiazana Milana Lukovića, pa je zaostatak od dva gola posle dva perioda igre preokrenula u prednost od dva pogotka.

Aktuelni šampion Srbije do kraja nije uspeo da nadoknadi zaostatak pa je Zvezda pred oko 500 gledalaca u ledenoj dvorani Pionir zabeležila prvu pobedu nad "večitim" rivalom posle više od šest i po godina, navodi se u saopštenju Hokejaškog saveza.

Na golu Crvene zvezde bio je Petar Stepanović koji je upisao čak 39 odbrana i zaustavio sve pokušaje Partizanovih hokejaša da u poslednjem periodu uhvate priključak, odbranivši svih 16 udaraca u poslednjih 20 minuta. Na drugoj strani, Milan Luković imao je 15 odbrana.

Nekadašnji hokejaš Partizana i reprezentativac Srbije Pavel Popravka bio je najefikasniji u Zvezdi sa tri gola, dok su po dva pogotka postigli ruski internacionalac Dmitrij Markelov i Robert Sabadoš.

Golove za Partizan postigli su Aleksej Koršikov, Marko Brkušanin, Marko Milovanović i Nenad Raković.