Lester i Junajted odigrali nerešeno
PREMIJER LIGA

Fudbaleri Lestera i Mančester junajteda odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 14. kola engleskog prvenstva, a meč je obeležio napadač Lestera Džejmi Vardi koji je ušao u istoriju Premijer lige kao igrač koji je postigao golove na 11. uzastopnih utakmica.

Vardi je u 24. minutu utakmice protiv Mančester junajteda postigao vodeći gol za Lester i oborio rekord bivšeg igrača "crvenih đavola" Ruda van Nistelroja, koji je u dve sezone 2003. godine u 10 uzastopnih mečeva bio strelac.

Konačan rezultat utakmice u Lesteru postavio je Bastijan Švajnštajger u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena kada je posle kornera glavom poslao loptu u mrežu.

To je prvi gol Švajnštajgera od maja i utakmice sa Majncom, kada je igrao za Bajern iz Minhena.

Lester je tako prekinuo niz od četiri pobede i prepustio je prvo mesto Mančester sitiju. Obe ekipe imaju po 29 bodova, a Mančester junajted na trećem mestu ima bod manje.

Vardi (28) je pre četiri sezone igrao u amaterskoj ligi, a večeras je ušao u istoriju Premijer lige. On je u 11. uzastopnih utakmica postigao ukupno 13 golova, a trenutno je sa 14 pogodaka prvi strelac lige.

On je posle utakmice dobio mnogo pohvala, a čestitao mu je i Van Nistelroj.

"Svaka čast Vardi. Sada si ti broj jedan i zaslužio si to", napisao je Holanđanin na Tviteru.