Grupa G: Poslednje kolo odlučuje ko će u narednu rundu
LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Čelsija savladali su danas Makabi, dok je Dinamo Kijev bio bolji od Porta, pa će poslednje kolo odlučiti koje ekipe će se iz Grupe G plasirati u narednu fazu Lige šampiona.

Čelsi nakon pet utakmica vodi na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirani Porto, dva manje ima Dinamo, dok je Makabi ubedljivo poslednji bez učinka.

Čelsi je u Haifi, gde je Makabi igrao kao domaćin, pobedio sa 4:0. Strelci su bili Geri Kejhil u 20, Vilijan u 73, Oskar u 77. i Kurt Zuma u 91. minutu.

Reprezentativac Srbije Predrag Rajković branio je za Makabi, koji je od 41. minuta imao igrača manje zbog isključenja Tala Ben Haima. Mladi golman je bio solidan i sprečio je nekoliko puta protivnički tim da zabeleži ubedljiviju pobedu.

Nemanja Matić odigrao je ceo susret za Čelsi, dok je Branislav Ivanović sedeo na klupi engleskog kluba.

Dinamo Kijev je došao u izglednu situaciju pobedom u Portu sa 2:0 i ima lepu priliku da prođe u narednu fazu Lige šampiona.

Golove u Portugalu postigli su Andrej Jarmolenko iz penala u 35. minutu i Derlis Gonsales u 64.

Poslednje kolo će se igrati 9. decembra, kada će Čelsi na svom stadionu igrati protiv Porta, dok će Dinamo u Kijevu dočekati Makabi.