Grupa H: Zenit dominantnan, Lion ispao
LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Zenita pobedili su i u petoj utakmici Lige šampiona, pošto su danas sa 2:0 u Sankt Peterburgu savladali Valensiju.

Strelci su bili Oleg Šatov u 15. i Artjom Džjuba u 74. minutu. Valensija je od 70. imala igrača manje, zbog isključenja Rubena Vesa.

Zenit, koji je ranije obezbedio plasman u narednu fazu, ima 15 bodova, dok je Gent drugi sa sedam, bodom više od Valensije, a šest od Liona, koji je izgubio šansu za plasman dalje posle remija sa belgijskim timom.

Gent je u Francuskoj pobedio 2:1. Domaćin je vodio preko Džordana Ferija u sedmom minutu, a preokrenuli su Danijel Milićević u 32. i Kalifa Kulibali u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Poslednje kolo će odlučiti ko će se pored Zenita plasirati u osminu finala. Valensija će 9. decembra dočekati Lion, a Gent će kod kuće igrati protiv Zenita.