Grupa E: Remi BATE-a i Bajera
LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri BATE Borisova i Bajer Leverkuzena odigrali su danas nerešeno 1:1 u prvoj utakmici petog kola Grupe E Lige šampiona.

BATE Borisov je poveo već u drugom minutu, a strelac je bio Mikhail Gordječuk koji je šutirao sa oko 15 metara po sredini gola pravo u Bernda Lena, ali je golman Bajera loše odreagovao, pa mu je lopta prošla kroz noge.

Domaćin se nakon vođstva uglavnom koncetrisao na odbranu, međutim, odbrana beloruskog tima popustila je u 68. minutu.

Hakan Čalhanoglu je kroz odbranu BATE-a u šesnaesteru proigrao Admira Mehmedija, koji je iz prve šutirao i lobovao golmana Sergeja Černika.

Srpski internacionalaci Filip Mladenović i Nikola Milunović odigrali su svih 90 minuta za BATE.

Ovim remijem obe ekipe zadržale su šanse da se plasiraju u osminu finala Lige šampiona. Bajer posle pet utakmica zauzima drugo mesto u Grupi E sa pet bodova, dok BATE ima bod manje i zauzima poslednju, četvrtu poziciju.

U drugom meču Grupe E večeras se od 20.45 sastaju Barselona i Roma. Španski tim je već obezbedio plasman u narednu fazu, pošto posle četiri meča ima 10 bodova, dok je Roma treća sa pet bodova.