Novak prejak za Nadala, u nedelju se bori za peti Masters kup!

Najbolji teniser sveta Novak Ðoković peti put u karijeri, četvrti put uzastopno, plasirao se u finale završnog Mastersa, pošto je danas u Londonu savladao Španca Rafaela Nadala sa 6:3, 6:3. Meč je trajao 79 minuta, a Ðoković je fantastičnom igrom u međusobnom skoru izjednačio na 23:23. AP foto

Najbolji teniser sveta nalazi se na korak od odbrane titule na Masters kupu u Londonu.

U polufinalu završnog turnira Novak je sjajnom igrom savladao 5. nosioca Rafaela Nadala rezultatom 6:3, 6:3 i na taj način došao do izjednačenja u međusobnim okršajima sa Špancem, 23-23.

Meč u O2 areni trajao je jedan čas i 19 minuta.

Neverovatnom serijom direktnih poena u drugom gemu susreta Novak je bez izgubljenog poena oduzeo servis Nadalu, poveo sa 2:0, zatim i 3:0. Tu prednost srpski teniser je čuvao do samog kraja seta koji je trajao 34 minuta.

Na ishod drugog seta uticala su dva brejka koja su pripala prvom nosiocu u petom i devetom gemu.

Statistika: as poeni (4-3), dvostruke servis greške (1-0), direktni poeni (24-9), neiznuđene greške (20-11).

Poslednja Novakova prepreka na putu ka odbrani titule i osvajanju petog Masters kupa u karijeri biće pobednik drugog polufinalnog duela (21h) u okviru kojeg se sastaju Švajcaraci Rodžer Federer (3) i Sten Vavrinka (4).

Finale je na programu u nedelju od 19 časova (po srednjeevropskom vremenu), a ako napravi novi podvig i trijumfuje, Novak će postati prvi teniser u istoriji koji je osvojio četiri ATP World Tour finala u nizu.