Pobeda Zvezde za prvo mesto na tabeli!
ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su u gostima MZT rezultatom 66:71 i vratili se na prvo mesto na tabeli ABA lige.

Aktuelni šampion u okviru devetog kola ABA lige J.t.d trijumfovao je na gostovanju u Skoplju protiv MZT-a rezultatom 66:71 (20:20, 9:20, 16:14, 21:17).

Pred 6000 gledalaca u areni SC "Jane Sandanski”, Stefan Jović predvodio je svoj tim sa 17 poena i 7 asistencija, Miler je ubacio 13, a Štimac 12.

Gostovanje ekipi MZT-a nakon teške utakmice sa Fenerbahčeom, otvorili su Jović, Lazić, Cirbes, Tejić i Tompson.

Crvena Zvezda je od samog starta imala prednost i uglavnom poenima Tompsona i Jovića održavala razliku koja je iznosila plus 7 nakon šest minuta igre, za prvi tajmaut domaćeg tima. Vratili su se rezultatski u meč košarkaši MZT-a serijom 11:2, a Dejan Radonjić morao je da zatraži minut odmora. Nerešenim rezultatom 20:20 završena je prva deonica.

Ponovo su crveno-beli  bolje otvarili deonicu i novom serijom od 15:4 došli do prve dvocifrene prednosti posle samo 4 minuta nastavka. Najzaslužniji za sjajnu igru aktuelnog šampiona ABA lige bio je Kvinsi Miler koji je postigao 12 poena i napravio 3 blokade za jednu četvrtinu. Na poluvreme crveno-beli su otišli sa prednošću 40:29. Pomenuti Amerikanac bio je najefikasniji sa 12 poena.

Nastavak meča nije doneo ništa novo. Ulogu Milera preuzeo je Jović i ubrzo doveo Zvezdu na plus 13, za novi tajmaut Aleša Pipana, četiri minuta pre kraja četvrtine. Dobro su reagovali nakon tajmauta domaći košarkaši ,ali je Zvezda na kraju treće četvrtine i dalje vodila sa sigurnih 54:45.

Brzom serijom 5:0 MZT se vratio u meč i u narednih nekoliko minuta igralo se koš za koš. Sjajan meč odigrao je Stefan Jović i na manje od dva minuta pre kraja pogodio uz faul i doveo svoj tim nadomak pobede. U uzbudljivoj penal završnici izabranici Dejana Radonjića ostali su prisebni i na kraju zasluženo slavili rezultatom  66:71, i tako se vratili na prvo mesto na tabeli.

KK Crvena zvezda Telekom : Rebić 2, Tompson 6, Mekel , Lazić 4, Simanić, Tejić 2, Simonović , Gudurić  6, Jović 17 (index 26), Miler 13 , Cirbes 9 , Štimac 12.

U četvrtak od 20h u okviru petog kola Evrolige, košarkaši Crvene zvezde Telekom igraju veoma važan meč protiv Bajerna u Minhenu, dok u regionalnoj ligi, naredne nedelje u 17 časova u hali "Pionir” gostuje Igokea.

Tabela:

Crvena zvezda 7-2, Budućnost 7-2, Cedevita 6-3, Mega Leks 6-3, Krka 5-4, Igokea 4-5, MZT 4-5, Cibona 4-5, Zadar 4-5, Metalac 4-5, Olimpija 4-5, Partizan 3-6, Tajfun 3-6, Sutjeska 2-7.

U mečevima 10. kola sastaju se Tajfun - Metalac (13. novembra), Krka - Sutjeska, Mega Leks - Cibona (14. novembra), Budućnost - MZT, Crvena zvezda - Igokea, Cedevita - Olimpija (15. novembra) i Zadar - Partizan (16. novembra).