Bajern nastavlja sa ubedljivim pobedama, savladan je Štutgart sa 4:0
BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna nastavljaju sa ubedljivim pobedama na svom terenu, u 12. kolu Bundeslige savladan je Štutgart sa 4:0.

Borusija Menhengladbah prekinula je niz od šest uzastopnih pobeda u šampionatu Nemačke, odigravši bez golova sa Ingolštatom.

Pobednika, a ni golova nije bilo ni na susretu Hofenhajma i Ajntrahta. Majnc je sa 2:0 savladao Volfsburg, a Keln je slavio na gostovanju u Keverkuzenu sa 2:1.

Bajern se posle remija u Frankfurtu vratio na pobednički kolosek novim ubedljivim trijumfom. Koliko su Bavarci superioni kod kuće govori podatak da su na poslednjih pet mečeva postigli četiri i više golova, a nisu primili više od jednog.

Redom su padali Volfsburg, Dinamo, Borusija, Keln, Arsenal, a sada je red došao Štutgart. Mrežu „Švaba“ načeo je Roben već u 11. minutu. Kosta je u kontranapadu brzo prošao po desnoj strani, stigao do peterca, dodao ka holandskom igraču koji lako postiže gol.

Šest minuta kasnije prednost je duplirana, a strelac je bio asistent prvog gola. Ponovo je napad išao po desnoj strani, Miler je prebacio loptu na drugu stranu kaznenog prostora, a Kosta sa ivice šesnaesterca iz prve postiže pogodak.

Miler je učestvovao i u trećem golu, ovoga puta bio je asistent Levandovskom u 37. minutu. Ubecio je loptu u peterac, a Poljak u letu pogađa mrežu.

I četvrti gol postignut je u provm poluvremenu, pet minuta pre odlaska na odmor. Prvo je golman Štutgarta odbranio udarac sa distance Koman, zatim mu je posle odbitka Levandovski dodao loptu, Francuz je centrirao, potom je glavom prečku sa dva metra pogodio Vidal , ali na pravom mestu našao se Miler za ubedljvih 4:0, što je bio i konačan rezultat.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je prvo poluvreme za poražen tim.

Posle veoma lošeg početka sezone i pet uzastopnih poraza, Borusija Menhengladah uspela je da se preporodi, veže šest trijumfa i popne se u gornji deo tabele, ali je sad taj niz prekinut s obzirom da je tim iz Gladbah odigrao bez golova sa Ingolštatom, ali je ipak uspeo da zadrži šestu poziicju na tabeli.

Hofenhajm nastavlja sa slabim partijama, pošto je odigrao bez golova sa Ajntrahtom, što mu je tek šesti bod u sezoni. Ekipa iz Frankfurta vezala je drugi remi pa sada ima 14 bodova.

Keln je zahvaljujući dvostrukom strelcu Marohu slavio na gostovanju Bajer Leverkuzenu, kom je ovo drugi uzastopni poraz. Srpski fubdlaer iloš Jojić igrao je od 82. minuta za "jarčeve".

Petu pobedu Majncu u sezoni, ovoga puta na svom terenu nad Volfsburgom doneli su De Blasis i Mali.

Fudbaleri Darmštata i Hamburgera odigrali su 1:1. Gosti su poveli golom Lasoge iz Penala u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Heler 47. Srpski fudbaler Slobodan Rajković nije ulazio u igru za domaće.

Darmštat je na 13. poziciji na tabeli sa 14 bodova, a HSV ima jedan više i na 11. je mestu.