Nole u četvrtfinalu „BNP Paribas Masters“-a

Šampion turnira u Parizu iz 2013. i 2014. godine sve je bliži samoj završnici poslednjeg Mastersa sezone.

U osmini finala „BNP Paribas Open“-a Nole je bez izgubljenog seta trijumfovao nad domaćim teniserom Žilom Simonom (14) rezultatom 6:3, 7:5.

Susret je trajao jedan čas i 36 minuta, a viđeno je čak 12 brejkova.

Slično meču protiv Belučija, Novak je prvi pretrpeo brejk i to u trećem gemu. Već u sledećem vratio je rezultatsku ravnotežu, a potom se novim brejkom u šestom gemu približio osvajanju uvodnog seta (6:3).

Neuobičajen početak drugog seta kada su u pitanju Novakovi mečevi i generalno ATP okršaji. Sedam gemova, sedam brejkova u nizu. Novak je prvi uzeo gem na svoj servis, poveo sa 5:3, međutim, dva gema kasnije nije uspeo da na svoj servis dođe do pobede. Simon poravnava rezultat na 5:5. Preostala dva gema drugog seta pripala su prvom nosiocu.

Statistika: as poeni (2-0), dvostruke servis greške (3-1), direktni poeni (19-10), neiznuđene greške (29-29).

Srpski teniser će ime svog protivnika u četvrtfinalu Pariza saznati kada meč završe 5. i 9. nosilac, Tomaš Berdih (Češka) i Žo-Vilfred Conga (Francuska).

Protiv obojice potencijalnih rivala Novak ima ubedljiv učinak: Berdih (19-2), Conga (14-6).

Četvrtfinalni dueli u dvorani Bersi na programu su u petak.