Novak preko Belučija do osmine finala Pariza

Odbranu titule na poslednjem Mastersu u sezoni Novak je startovao pobedom.

U drugom kolu „BNP Paribas Masters“-a najbolji teniser sveta je posle jednog časa i 34 minuta igre savladao Brazilca Tomaza Belučija rezultatom 7:5, 6:3.

Iako je prvi do brejka u susretu stigao Beluči (peti gem), najviše zahvaljujući Novakovim problemima sa servisom, naš teniser se odmah u narednom vratio, izjednačio rezultat na 3:3, a potom u dvanaestom gemu načinio ključni brejk (bez izgubljenog poena) i posle 57 minuta poveo sa 7:5.

Drugi set odlučen je u osmom gemu u kojem je Novak još jednom oduzeo početni udarac rivalu, a potom na svoj servis meč priveo kraju.

Statistika: as poeni (2-0), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (25-13), neiznuđene greške (24-24).

Nole će u osmini finala Pariza u četvrtak igrati protiv Francuza Žila Simona (14).