Vesprem deklasirao Vojvodinu

Tanjug

NOVI SAD - Rukometaši Vojvodine ponovo su ubedljivo poraženi od mađarskog prvaka Vesprema u regionalnoj SEHA ligi. Gosti su slavili u Novom Sadu 42:22, a sutra ih očekuje i treći meč za tri dana, sa vicešampionom Srbije, Spartakom u Subotici.

Trener "crveno-belih" Nikola Marković odlučio je da u duelu sa finalistom Lige šampiona od starta šansu da igračima koji su ove sezone imali manju minutažu i oni su u pojedinim delovima prvog poluvremena uspeli da pariraju dominantnim gostima.

Tanjug

Ipak, vrlo brzo je Vesprem, preko krila Slovenca Marguča i Ivančika, uspostavio svoj prepoznatljivi ritam, a na odmoru je rezultat bio 18:11.

U nastavku je nekoliko stotina navijača u Sportskom centru "Slana bara" videlo veoma lošu igru domaćih koju su gosti surovo kažnjavali brzim kontrama. Razlika je vrtoglavo rasla, a da je debakl na pomolu bilo je jasno kada je Vesprem već sredinom drugog dela igre stigao do brojke 30 na svom kontu.

Tanjug

Najzaslužniji za ubedljiv trijumf Vesprema bio je Marguč sa 9 golova, Nilson je postigao 7, dok je mladi Jovanović kod našeg šampiona bio najefikasniji sa 5 pogodaka.

Vojvodinu očekuje tronedeljna pauza, a sredinom novembra u Novi Sad na programu je novi meč Lige šampiona - naš prvak dočekuje najbolji tim Belorusije, Meškov Brest.