Nova pobeda Milana, Juventus polako tone
SERIJA A

Fudbaleri Milana zabeležili su minimalac protiv Kjeva sa 1:0 u 10. kolu Serije A, dok je Lacio uz autogol Dušana Baste poražen na gostovanju Atalanti sa 2:1.

Siniši Mihajloviću i dalje predstoji težak zadatak da uveri rukovodstvoMilana da zaslužuje poverenje, u čemu su mu igrači pomogli pobedom protiv Kjeva. Antoneli je postigao jedini gol na meču u 53. minutu na asistenciju Bake posle dobrog kombinovanja u šesnaestercu gostiju, za novi trijumf posle pobede nad Sasuolom sa 2:1.

Roma nije otaljavala posao sa Udinezeom, već posle 10 minuta vodila je sa 2:0 golovima Pjanića i sjajno raspoloženog Majkona, u drugom poluvremenu dileme o ishodu razrešio je Žervinjo, pa je samo Terou preostalo da ublaži poraz u završnici.

Njihovi rimski rivali pognute glave napustili su Bergamo, Atalanta je sa 2:1 savladala Lacio posle preokreta, a izjednačenje je domaćinima doneo Basta nespretnom reakcijom ispred gol linije. Završni udarac delo je Gomeza, dok su među poraženima bili Sergej Milinković-Savić i Đorđević, kome nije uspelo da zatrese mrežu od 64. minuta.

Navijačima Juventusa bilo je jasno posle prelaznog roka da će biti teško odbraniti titulu, a novi udarac doživeli su od Sasuola na gostovanju. Presudio je "staroj dami" projektil Sansonea iz slobodnog udarca koji je i legendarni Bufon ispratio pogledom, a agonija je nastavljena crvenim kartonom neopreznog Kjelinija pred kraj poluvremena.

Napoli nije doveo u pitanje pobedu nad Palermom, Boško Janković je sa Veronom pretrpeo poraz od Fjorentine za koju je poslednjih 10 minuta odigrao Nenad Tomović, a čak šest golova bilo je u remiju Torina i Đenove. Nikole Maksimovića nije bilo zbog povrede u taboru domaćina, a Darko Lazović u Đenovi nije dočekao šansu.