Zvezda i Partizan pobedama u sledećoj fazi Kupa Srbije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana plasirali su se danas u osminu finala Kupa Srbije, nakon što su tek u nastavku slomili otpor prvoligaša Bačke (3:1) i Sinđelića (2:0).

Na prepunom stadionu u Bačkoj Palanci fudbaleri Bačke i Crvene zvezde nisu prikazali kvalitetan fudbal u prvom poluvremenu. Domaćin je pokazao da se zasluženo nalazi na vodećoj poziciji Prve lige Srbije, i tokom prvog perioda prikazali su veoma disciplinovanu i organizovanu igru. Iako su najefikasnija ekipa Prve lige, odlučili su se da iz kontranapada čekaju svoju šansu. U 25. minutu taktika im se isplatila - nakon napada po našoj desnoj strani, nije najbolje reagovala odbrana Crvene zvezde i Čeković je iskoristio dobru asistenciju i savladao nemoćnogKahrimana za veliko slavlje domaćina.

Crvena zvezda je uspela da zapreti sredinom poluvremena preko Luke Jovića, koji je nakon kornera Ibanjeza bio najviši u skoku, ali nije imao sreće da zatrese mrežu jer se isprečila stativa. I nakon primljenog gola, Crvena zvezda je nastavila sa pomalo letargičnom igrom, ali ponovo je naš tim u finišu prvog poluvremena pokazao mentalnu snagu i uspeo da postigne gol. Nakon akcije Cvetkovića i Matosa, Katai je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora - pogledao je, naciljao i pogodio levi ugao gola Čučkovića. Izjednačenje u pravom trenutku!

Crvena zvezda je nešto ofanzivnije otvorila drugo poluvreme, u odnosu na svog protivnika. Iako su se i u drugom poluvremenu domaćini veoma disciplinovano branili, u fazi napada nisu pokazali mnogo. Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 60. minutu kada je jedan igrač Bačke rukom igrao nadomak kaznenog prostora. Ibanjez je namestio loptu, a potom u svom stilu, precizno, šutirao i pogodio donji levi ugao golmana Čučkovića.

Miodrag Božović je u drugom poluvremenu šansu pružio i Vieiri i Jovanoviću i Ristiću. Bačka je u 76. minutu imala najbolju priliku na utakmici, a ujedno i priliku da zakopmlikuje situaciju. Ipak, iako je ispred sebe imao samo Kahrimana, Milovac je sa nekoliko metara promašio čitav gol. I, naravno, kazna je usledila samo dva minuta kasnije. Grujić je prevario dvojicu fudbalera Bačke, povukao do kaznenog prostora, uputio pravovremenu asistenciju ka Aleksandru Kataiukoji rutinski rešava „jedan na jedan“ situaciju i po treći put, Crvena zvezda je pogodila donji levi ugao gola Bačke.

Igra domaćina se u finišu utakmice u potpunosti raspala, i Zvezda je mogla u 84. minutu da postigne četvrti gol, odnosno Katai svoj treći. Hugo je maestralno prošao po desnoj strani, pronašao samog Kataia na levoj, ali je dvostruki strelac na današnjoj utakmici pogodio prečku. Bačka je mogla da smanji Zvezdinu prednost nakon jedanaesterca koji je dosuđen u prvom minutu nadoknade. Ipak, Damir Kahriman je „pročitao“ Veseljka Trivunovića i odbranio jedanaesterac.

Crvena zvezda se plasirala u 1/8 finala Kupa Srbije, i ostvarila 13. vezanu pobedu, računajući sva takmičenja.

Partizan je na stadionu u ulici Vojislava Ilića, uz manje probleme u prvih 45 minuta, do trijumfa protiv Sinđelića došao sa dva pogotka mladog reprezentativca Ivana Šaponjića.

Branilac trofeja Čukarički je na Kosmetu, u Zubinom potoku, savladao domaću Mokru Goru 3:1. Javor je slavio u Novom Pazaru 2:0, a Jagodina u Novom Sadu protiv Proletera 1:0.

Vojvodina je, nakon 0:0 protiv Kolubare u Lazarevcu, prošla tek posle izvođenja penala.

Plasman među 16 najboljih izborili su BSK iz Borče pobedom protiv Mladosti iz Lučana 3:1, zatim Inđija, koja je bila bolja od Rada 1:0, Spartak je istim rezultatom slavio u Zemunu, dok je Radnički iz Niša pobedio u Loznici 2:1.

Napredak je bio bolji od Moravca 3:0.

Rezultati i strelci šesnaestine finala Kupa Srbije:

Mokra Gora - Čukarički 1:3 (Đorđević 66 - Pavlović 15, 42, Mirosavljević 85)

Bačka - Crvena zvezda 1:3 (Čeković 28 - Katai 43, 78, Ibanjez 61)

Sinđelić - Partizan 0:2 (Šaponjić 48, 69. penal)

BSK Borča - Mladost Lučani 3:1 (Gordić 52, Bujišić 60, Janković 90 - Lazevski 82)

Novi Pazar - Javor 0:2 (Martušević 30, Josović 86)

Zemun - Spartak 0:1 (Đokić 87. autogol)

Proleter - Jagodina 0:1 (Savković 55)

Moravac - Napredak 0:3 (Lemajić 1, 23, Ivelja 87)

Loznica - Radnicki Niš 1:2 (Božić 37. penal - Pejčić 5, Mrkić 14)

Inđija - Rad 1:0 (Tomanović 14. penal)

Kolubara - Vojvodina 0:0 - 4:5 penalima

Sloga (PM) - Voždovac 0:0 - 1:4 penalima

Bežanija - Radnicki Kragujevac 0:0 - 6:5 penalima

Radnik - Donji Srem 0:0 - 3:4 penalima.

Mečevi osmine finala igraju se 2. decembra, a finale je na programu 11. maja 2016. godine.