Ekipa Roberta Manćinija se posle trijumfa nad Bolonjom vratila na čelo tabele
SERIJA A

Fudbaleri Intera pobedili su Bolonju u gostima rezultatom 1:0, u prvoj utakmici vanrednog 10. kola italijanske Serije A.

Ekipa Roberta Manćinija uz mnogo muke je stigla do pobede u Bolonji, ali se posle ovog trijumfa vratila na čelo tabele.

Inter sada ima 21 bod, jedan više uz utakmicu više od drugoplasirane Rome.

Prvo poluvreme u Bolonji bilo je za zaborav, pošto su obe ekipe odigrale veoma slabo i nisu navijačima priuštili užitak.

Ni drugo poluvreme nije bilo mnogo bolje, ali je Inter ipak bio bolji taman za jedan gol koji je postigao u 67. minutu. Prethodno je Felipe Melo dobio dva žuta kartona u razmaku od sedam minuta, pa su gosti igrali sa desetoricom u poslednjih pola sata.

Strelac pobedonosnog gola bio je Mauro Ikardi koji je iskoristio sjajno dodavanje Adema Ljajića i lako sproveo loptu u mrežu. Srpski reprezentativac bio je jedan od najboljih na terenu i zamenjen je u 88. minutu utakmice.