Poraz rukometaša Vojvodine u Španiji

MADRID - Rukometaši Vojvodine poraženi su  u Španiji od La Riohe u šestom kolu Lige šampiona rezultatom 31:22.

Nekoliko stvari je odlučilo utakmicu. Sjajni golman Kapelin čije su odbrane omogućile Špancima lake golove iz kontranapada što su iskoristili krilni igrači Fernandez i Rodrigez.

Pri rezultatu 6:4, La Rioha je napravila seriju od 5:0. Vojvodina je uzvratila sa četiri gola kada je primila jedan, te je bilo 12:8 za Špance, a na poluvremenu 15:9. Ostvarena razlika u prvom period bila je dovoljna viceprvaku Španije koji je pri vođstvu od 26:20, 10-ak minuta pre kraja, napravio novu seriju golova za konačnu pobedu od devet golova razlike.

Vojvodina je odigrala mnogo bolje utakmicu nego što krajnji rezultat to govori. U napadu lopta je išla dosta tečno, bilo je i mnogo kvalitetnih kretnji, ulazak krila na crtu otvorilo je prostor bekovima.

Na žalost, mnoge udarce vrhunski je hvatao Kapelin. Ipak, bekovi su nosili Vošu u napadu, pre svih, Orbović sa pet golova, a pridružio mu se u drugom poluvremenu i Vučković (4 od 5).

Nikola Marković često ih je rotirao, mnogi su igrali u oba pravca, Pralica je postigao četiri gola, ali je promašio šest šuteva, dva sa penala. Rastvorcev je postigao tri, Jovanović dva.

Zakazala su krila – Stanković i Marjanović, istini za volju retko je lopta dolazila do njih, ali i kad jeste nisu pogađali, tek jednom. Perović je bio odličan na golu, skinuo je nekoliko zicera protivniku.

Sve u svemu, borbena Vojvodina, ali i vrhunski protivnik. Novo iskustvo u Ligi šampiona koje se nastavlja 14. novembra kada će Vojvodina u Novom Sadu dočekati prvaka Belorusije ekipu Meškova.