Atletiko odneo bodove iz Baskije

MADRID - Fudbaleri madridskog Atletika savladali su danas u San Sebastijanu domaći Sosijedad sa 2:0 i petom pobedom ove sezone preuzeli četvrto mesto na tabeli španske Primere.

Tim Dijega Simeonea vodio je na vrućem terenu u Baskiji još od 9. minuta golom Grizmana, u nastavku je uspešno odolevao pritisku domaćina, da bi pred sam kraj Fereira overio važan trijumf Madriđana.

Sosijedad je utakmicu završio sa devetoricom pošto su u finišu Rejes i Žonatas morali van terena zbog dva zuta kartona dodeljenih zbog nesportskog ponašanja.

Ranije danas Selta je kao gost iznenadila Viljareal (2:1) i po broju bodova (18) izjednačila se sa Real Madridom i Barselonom.

Sosijedad - Atletiko Madrid 0:2 (Grizman 9, Fereira 90+1)

Viljareal - Selta 1:2 (Suarez 67 - Oreljana 41, Nolito 90)

Odigrano u subotu: Eibar - Sevilja 1:1, Barselona - Rajo Valjekano 5:2, Betis - Espanjol 1:3, Real Madrid - Levante 3:0, Valensija - Malaga 3:0.

U poslednjem meču 8. kola u ponedeljak se sastaju Sporting Hihon i Granada.

Tabela: Real Madrid, Selta i Barselona po 18 bodova, Atletiko Madrid i Viljareal po 16, Eibar 13, Deportivo, Valensija i Espanjol po 12, itd.