Čelsi sve dublje tone, Sautempton slavio u Londonu!

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Čelsi u gostima posle preokreta sa 3:1, u duelu 8. kola Premijer lige.

Šampion Engleske pretrpeo je četvrti poraz u prvih osam utakmica i sa osam bodova je na korak od zone ispadanja.

Ponovo su ’Plavci’ pokazali brojne nedostatke, igrali su bez ideje i kreacije, ali i bez motiva, pa ostaje da se vidi kakvi će biti potezi vlasnika Romana Abramoviča. Ovo je bio prvi poraz Žozea Murinja na domaćem terenu u Čelsiju sa više od jednog gola razlike.

Ništa na početku duela nije nagoveštavalo novi debakl „Plavaca“. Već u 10. minutu Vilijan je sjajno izveo prekid i Čelsi je brzo stigao do vođstva.

Ipak, problemi koje ekipa ima od starta sezone bili su očigledni u nastavku. Čelsi je igrao bez ideje i motiva, pa je zbog toga kažnjen u 44. minutu kada je Pele spustio glavom loptu za Dejvisa koji je izjednačio na 1:1.

U nastavku su gosti dotukli rivala. Mane je na novu asistenciju Pelea pogodio za 2:1 u 60. minutu, a 18 minuta pre kraja i Pele se upisao zaokruživši na taj način sjajno izdanje. Koliko je Murinjo bio zbunjen dešavanjima na terenu govori i situacija oko Nemanje Matića koji je ušao u 46. a izašao u 73. minutu igre.

Branislav Ivanović je odigrao ceo meč za Čelsi, dok je na drugoj strani Dušan Tadić12 minuta pre kraja zamenjen.

Ekipa Sautemptona sada ima 12 bodova i sustigla je sedmoplasirani Everton posle ove pobede.