Preokret Barse za dva minuta
  LIGA ŠAMPIONA

Aktuelni prvak Evrope dugo se mučio sa odličnim Bajerom na ’Nou Kampu’, ali je za minut i po uspeo da preokrene i ostvari prvu pobedu u drugom kolu Lige šampiona – 2:1.

Prvak Španije se bez povređenog Argentinca silno mučio sa sjajno organizovanim Nemcima koji su odolevali sve do poslednjih desetak minuta. Ipak, bodovi su legli na konto Barselone.

Gosti iz Leverkuzena uspeli su da povedu u 22. minutu i to posle kornera. Hakan Čalhanoglu je izveo korner na prvu stativu, a Kirijakos Papadopulos iskoristio lošu postavku odbrane Barselone da udarcem glavom sprovede loptu u mrežu.

Barselona je do izjednačenja stigla u 80. minutu. Serđi Roberto je posle lopte koju je odbio Bernd Leno iz neposredne blizine gola ubacio loptu u mrežu Bajera. Bio je to signal Kataloncima da krenu još ofanzivnije, posle sjajne akcije Munira po desnoj strani, Luis Suarez je uputio fantastičan udarac i tako doneo rezultatski preokret i silno oduševljenje navijačima na “Kamp Nou”.