Pobede Viljareala i Sevilje

Fudbaleri Viljareala i pobedili su Atletiko Madrid u derbiju kola, dok je Sevilja ostvarila prvi trijumf u Primeri tek u šestom kolu prvenstva.

Viljareal je na svom terenu odigrao odličnu utakmicu protiv ’Jorgandžija’ i potpuno zasluženo pobedio rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Leo Baptistao u 14. minutu kada je iskoristio prazan prostor i na asistenciju Soldana lagano savladao Oblaka.

U drugom meču večeri Sevilja je uspela da pobedi neugodni Rajo Valjekano, iako je ispustila prednost od 2:0 koju je stekla u prvom poluvremenu. Gol tri boda postigao je Jevgen Konopljanka, lepim udarcem iz slobodnjaka u 86. minutu.