Mesi teže povređen u pobedi Barselone

Fudbaleri Barselone pobedili su Las Palmas u šestom kolu Primere, ali su na duže vreme ostali bez najboljeg igrača Lionela Mesija.

Barselona se namučila na Nou Kampu ali je uspela da slavi rezultatom 2:1 ali ono što je na Katalonce  ostavilo najveći utisak je izlazak Mesija iz igre u devetom minutu.

Po mnogima najbolji fudbaler planete je u petom minutu imao priliku da postigne pogodak, ali ga je Begas sustigao i posle kontakta Argentinac se uhvatio za koleno. Tri minuta kasnije tražio je izmenu i umesto njega na teren je ušao Munir El Hadadi. Još nije poznato koliko će odsustvovati ali pošto je u pitanju povreda ligamenata, procenjuje se šest do osam nedelja.

Luis Suarez je u 25. minutu postigao pogodak a potom doveo Barsu u vođstvo od 2:0 pogotkom u drugom poluvremenu. Mogao je Nejmar da donese ubedljiv trijumf svom timu ali je promašio penal da bi Vijera ublažio poraz gostiju golom u 88. minutu igre.