Novi kiks Partizana, samo bod protiv Rada

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana igrali su večeras na domaćem terenu protiv ekipe gradskog rivala Rada nerešeno 1:1, u zaostaloj utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Izabranici trenera Zorana Milinkovića priredili su novo razočaranje navijačima i sada zaostaju devet bodova za vodećom Crvenom zvezdom, dok se Rad četvrtim remijem, uz tri pobede i tri poraza, učvrstio u sredini tabele.

Crno-beli su drugim remijem zaredom u Humskoj potvrdili da u njihovim redovima definitivno mnogo toga ne funkcioniše, što je izazvalo ogorčenje navijača, koji su ekipu ispratili zvižducima i povicima "Uprava napolje" i "Kizo odlazi".

Najvećim delom utakmice Partizan je bio bolji i nadmoćniji, ali njegovi igrači nisu umeli da krunišu inicijativu protiv "građevinara".

Propuštene su brojne šanse (Božinov, Umaru, Živković, Vulićević, Babović), a jalovi napadi i dominacija nisu doneli nikakvu promenu, iako je Milinković izmenama pokušao da osveži tim.

Rad je šokirao domaćina vodećim golom u 20. minutu, kada je Vidić posle kornera iskoristio lošu procenu golmana Živka Živkovića, ali je Božinov izjednačio samo dva minuta kasnije kaznivši grešku protivničke odbrane.

Činilo se da će Partizan u nastavku ipak postići gol za pobedu, međutim, organizovana odbrana Rada, malo i uz pomoć sreće, odolela je svim napadima i pritisku domaće ekipe.

Partizan - Rad 1:1 (Božinov 22 - Vidić 20)

Tabela: Crvena zvezda 26 bodova, Javor 20, Partizan 17, Vojvodina 16, Čukarički, Borac, Radnički i Novi Pazar po 15, Rad 13, Spartak 11, Voždovac, Metalac i Mladost po 10, Radnik 7, OFK Beograd i Jagodina po 6.