Za devet minuta Levandovski postigao pet golova (VIDEO)

MINHEN - Napadač minhenskog Bajerna Robert Levandovski zadivio je večeras fudbalski svet spektakularnom partijom na prvenstvenom meču Bundes lige protiv Volfsburga (5:1).

Bajern je na Alijanc Areni gubio na poluvremenu sa 1:0, a onda je trener Pep Gvardiola uveo Levandovskog u igru umesto Tijaga Alkantare, pa je usledio šou poljskog reprezentativca.

Za samo devet minuta Levandovski je postigao čak pet golova za trijumf Bavaraca i postao prvi igrač u istoriji Bundes lige koji je nakon ulaska s klupe bio petostruki strelac.

Poljak je, ujedno, i jedini sa pet postignutih golova za manje od deset minuta, ali nije uspeo da izjednači bundesligaški rekord Ditera Milera, koji je u pobedi Kelna protiv Verdera 1977. godine (7:2) bio šestostruki strelac.

Bajern je večerašnjim trijumfom preuzeo vođstvo na tabeli s maksimalnih 18 bodova, dok je Volfsburg trećeplasirani sa sedam bodova manje.