Prva pobeda Juventusa, 300. gol Princa Rima

Juventus stigao do prve pobede u prvenstvu u četvrtom kolu. Stara dama bolja od Đenova, posle crvenog kartona za domaći tim i jednog jako neobičnog penala Pola Pogbe. Roma remizirala sa Sasuolom, Frančesko Toti postigao 300. gol za svoj jedini klub. Inter savladao Kjevo, "nerazuri" stigli do četvrtog trijumfa u sezoni. Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu ekipu Lacija sa 5:0, u poslednjoj utakmici kola.

Fudbaleri Juventusa upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Serije A, pošto su u gostima savladali Đenovu sa 2:0 u utakmici četvrtog kola.

Alegri: Važna pobeda, ali moramo bolje

Trener Juventusa Masimilijano Alegri zadovoljan je zbog prve pobede njegove ekipe u Seriji A, ali je istakao da igra njegovog tima mora da se poboljša.

"Ovo je važna pobeda i sada krećemo ka prve tri pozicije. Danas smo pobedili igrajući oprezno, ali morali smo bolje sa igračem više. Napravili smo dosta dobrih prilika, ali su one propale zbog lošeg poslednjeg pasa. Naša igra mora da se poboljša", rekao je Alegri.

Juventus je poveo autogolom Eugenija Lamane u 37. minutu, a da stvari budu još gore za domaću ekipu pobrinuo se Armando Ici, koji je u 44. minutu zaradio drugi žuti, to jest crveni karton.

Prvu pobedu šampiona Italije u sezoni potvrdio je Pol Pogba, koji je u 60. minutu bio siguran izvođač jednog jako neobičnog jedanaesterca.

Roma i Sasuolo su odigrali nerešeno 2:2. Sasuolo je poveo golom Grogoira Defrela u 22. minutu, ali je izjednačenje "vučici" doneo kapiten Frančesko Toti u 36. minutu. Ovo je 300. Totijev gol u jedinom dresu koji je ikada nosio.

Međutim, samo devet munuta kasnije, Mateo Politano je ponovo doveo goste u vođstvo. Na samom početku drugog poluvremena, u 49. minutu Mohamed Salah je zatresao mrežu Sasuola, za, kako će se na kraju ispostaviti, konačnih 2:2.

U ostalim mečevima Atalanta i Verona su odigrale nerešeno 1:1, Torino je sa 2:0 savladao Sampdoriju, dok je Bolonja na svom terenu bila bolja od Frozinonea sa 1:0. Ranije u nedelju Inter je u gostima pobedio Kjevo sa 1:0, čime je stigao do svoje četvrte pobede u šamionatu.

Napoli deklasirao Lacio

Napolitanci su deklasirali Rimljane i na efektan način ostvarili prvu pobedu ove sezone. Uspeh je najavljen sa dva gola u prvom poluvremenu, domaćin nije popuštao ni u nastavku i na kraju sa još tri pogotka potvrdio ubedljiv trijumf.

Lacio je pretrpeo drugi poraz, a u njegovom timu srpski defanzivac Dušan Basta odigrao je ceo meč, Sergej Milinković-Savić drugo poluvreme, a napadač Filip Đorđević ušao je u igru u 74. minutu.

Fiorentina je u gostima savladala novajliju Karpi sa 1:0, a pobedi za treće mesto na tabeli doprineo je i srpski defanzivac Nenad Tomović, koji je odigrao celu utakmicu.