Mančester junajted s dva gola Marsijala savladao Sautempton

Mančester junajted savladao je u gostima ekipu Sautemptona (3:2) i preuzeo drugo mesto na tabele Premijer lige.

U veoma dobroj i uzbudljvoj utakmici tim Luja van Gala do važnog uspeha došao je preokretom, a junak susreta bio je dvostruki strelac, mladi francuski napadač Antoni Marsijal.
Nakon ovog trijumfa Mančester junajted prišao je na samo dva boda od vodećeg gradskog rivala Mančester sitija.

Srpski napadač u timu domaćina Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta susreta.

Liverpul je ponovo razočarao svoje navijače. „Redsi" su odigrali nerešeno (1:1) sa Noričom.

Ekipa sa Enfilda je povela u 48. minutu, a strelac je bio Dani Ings, dok je izjednačenje i bod Noriču doneo Rasel Martin u 61. minutu.

Fudbalari Totenhema stigli su do druge pobede u Premijer ligi, pošto su na svom terenu savladali Kristal palas u utakmici šestog kola. Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Son Hung Min u 68. minutu. Ovo je treća uzastopna pobeda "pevaca" nad ekipom sa Selherst parka.

Tokom većeg dela utakmice Kristal palas je bio bolji rival, dok se Totenhem mučio u napadu sve dok u igru nije ušao Kristijan Eriksen, koji je asistirao korejskom fudbaleru kod pogotka.

Rezultati:

Sautempton - Mančester junajted 2:3 ,Liverpul - Norič 1:1 , Totenhem - Kristal palas 1:0, Bornmut - Sanderlend 2:0, Aston Vila - Vest Bromvič Albion 0:1, Čelsi - Arsenal 2:0, Mančester siti - Vest Hem 1:2, Njukasl - Votford 1:2, Stouk - Lester 2:2, Svonsi - Everton 0:0.

Tabela: Mančester siti 15 bodova, Mančester junajted 13, Vest Hem i Lester po 12, Arsenal 10, Everton, Svonsi, Kristal palas, Totenhem i Votford po 9, itd.