Istorijska pobeda Dinama na Maksimiru, Bajern bez problema
Iako se Englezi bili favoriti, a cilj modrih bio je samo ne osramotiti se, hrvatski prvak odigrao je fenomenalnu utakmicu i zasluženo slavio.
Dinamo je u prvom kolu Lige šampiona pobedio Arsenal na Maksimiru sa 2:1.
Bajern je u drugoj utakmici Grupe F pobedio u gostima Olimpijakos sa 3:0. Dvostruki strelac bio je Tomas Miler, u 52. i 90. minutu iz penala, dok je Mario Gece postigao gol u 89. minutu.

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga pobedili su  na gostujućem terenu Valensiju sa 3:2, u utakmici prvog kola Grupe H u Ligi šampiona

Na stadionu Mestalja ruski tim je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti a oba pogotka postigao je Brazilac Hulk.

Grupa E:

Roma - Barselona 1:1 (Florenci 31 - Suarez 21)
Leverkuzen - BATE 4:1 (Mehmedi 5, Čalhanoglu 48, 75 , Čičarito 59 - Milunović 13)