REAL kod kuće potpuno rutinski savladao ŠAHTJOR sa 4:0.

Odigrano je prvo kolo Lige šampiona po grupama, a najzanimljiviji dvoboj igrao se na Santjago Bernabeuu.

Real Madrid je pobedio Šahtjar 4:0, a het-trik je postigao Kristiano Ronaldo u utakmici u kojoj se Kraljevski klub relativno dugo mučio s ukrajinskim vicešampionom.

Šahtjor je odolevao sve do 30. minuta kada početničku grešku pravi njihov golman Andrij Pjatov jer mu je ispala lopta iz ruku nakon jednog centaršuta i Karim Benzema nije imao težak posao, pogodio je praznu mrežu za vodstvo domaćih.

Šahtjorovi izgledi za iznenađenje bili su bitno umanjeni u 51. minutu kada su Ukrajinci ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Stepanenko, a sve dvileme oko pitanja pobednika Real je rešio u 55. minutu golom Kristiana Ronalda s bele tačke. Bio je to prvi Ronaldov pogodak na Santjago Bernabeu nakon 115 dana posta. Kazneni udarac je skrivio Srna igrajući rukom, no čini se kako je sudija Bebek iz Hrvatske grubo pogrešio jer je lopta Srnu pogodila u leđa.

Bebek je zbog igranja ruke u kaznenom prostoru u 63. minutu dosudio još jedan penal za Real, ovog puta ispravno, a strelac je ponovo bio Ronaldo. Portugalac je u 81. minuti zabio i treći gol za ubedljivo slavlje madridskog tima.