Grupa B: Izrael silovit, poraz ZMAJEVA

Veliki korak ka EP u četvrtak su napravili Vels i Belgija. Velšani su pogotkom Gareta Bejla uspeli da savladaju Kipar u Nikoziji i učvrste se na prvom mestu u grupi.

Velšani imaju pet bodova više od najbližeg rivala van pozicija koje vode direktno u Francusku. U stopu ih prate Belgijanci nakon pobede nad BiH 3:1  što je "zmajevima" dodatno otežalo put ka plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Gosti su najavili dramu u Briselu sjajnim golom Edina Džeka u 15. minutu, kada je udarcem glavom sa desetak metara prebacio visokog Tiboa Kurtou.

Međutim, Kevin de Brujne se preporodio nakon što se završila saga o prelasku u Mančester Siti, te asistencijom za Maruana Felainija i sjajnim golom donosi preokret do poluvremena.

Belgijanci su u nastavku meča bili dominantni, a pobedu potvrđuje Eden Azar iz penala koji je sam iznudio desetak minuta pre kraja meča.

U igri za direktan plasman ostao je Izrael koji je očekivano savladao Andoru. Bilo je 4:0 za domaćina, a opet je blistao napadač Makabija Eran Zehavi, golom i asistencijom u prvom poluvremenu.