GRUPA H: Italija savladala Maltu, Norvežani dobili Bugare

Hrvatska je kiksnula igrajući sa Azerbejdžanom, samo 0:0, ali zato Italija i Norveška nisu.

Rasplet kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi H biće vrlo zanimljiv.

Norvežani su pobedili na gostovanju u Bugarskoj 1-0. Gol vredan velika tri boda postigao je Vegard Foren u 57. minutu nakon fantastičnog poteza Stefana Johansena, koji je iz slobodnjaka prebacio živi zid, a Foren je pospremio loptu u "rašlje".

Skandinavci su se time približili Hrvatskoj na samo jedan bod uoči međusobne utakmice u Oslu u nedjelju (18 sati). Ali to je sada postala borba za drugo mesto jer je Italija u Firenci pobedila Maltu 1-0.

Baš kao i u prvoj utakmici ovih protivnika, opet je presudio jedan gol koji je dao Graciano Pele u 69. minutu. Italija je na vrhu s 15 bodova, Hrvatska je zbog oduzetog boda nakon utakmice u Splitu ostala na bodu zaostatka, a Norveška ima 13.

Na Euro direktno idu dve prvoplasirane ekipe i najbolja treća od devet kvalifikacijskih grupa, dok preostalih osam trećeplasiranih razigravaju za preostala četiri mesta.