Monday, December 18, 2017

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Holandije u drugom kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji

Silne ...

O
dbojkašice Srbije savladale su selekciju Holandije u drugom kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji – 3:0 (29:27, 25:17, 25:23).

Srbija ima maksimalan učinak iz dve utakmice i nalazi se na prvom mestu Grupe D, dok su na deobi drugog mesta Holandija i Češka sa po pobedom i porazom i set količnikom 3:4, dok je Belgija poslednja sa oba poraza i 2:6 set količnikom.

EP, drugo kolo, Grupa D:
Srbija - Holandija 3:0 (29:27, 25:17, 25:23)
Češka – Belgija 3:1 (19:25, 25:23, 28:26, 25:19)
Odbojkašice Srbije će u nedelju u poslednjem kolu Grupe D od 15.00 igrati protiv Belgije.

Utakmicu u dvorani Gejgel posmatralo je 2000 gledalaca, a sudili su Danijele Rapisarda iz Italije i Olivije Žile iz Francuske.

Još boljom igrom nego protiv Češke, izabranice Zorana Terzića su savladale Holandiju i stigle na korak od direktnog plasmana u četvrtfinale prvenstva Evrope. Presudan je bio prvi set u kome je Srbija uspela da nadoknadi minus od četiri poena (22:18), a zatim i da neutralize četiri set lopte     Holandije i na kraju iskoristi svoju prvu za vođstvo u meču. U nastavku je viđena sjajna igra, naročito u drugom setu, da bi u trećem Srbija ponovo pokazala neosporan kvalitet u odlučujućim trenucima za zaslužen trijumf.

Povele su Holanđanke na početku meča sa 2:0, pa posle izjednačenja sa 4:2 i 8:3. Srbija je smanjila na 9:7, pa izjednačila na 10:10, ali su Holanđanke povele potom sa 14:11, pa 18:13. Srbija je prvo smanjila na 19:17, pa posle 22:18, na 22:21 i poravnala kada je bilo najpotrebnije, na 23:23 i pri tom imala kontranapad za vođstvo. Ipak je Holandija prva stigla do set lopte, 24:23, ali je nije iskoristila kao ni naredne tri, ukupno četiri. Pri rezultatu 27:27 Veljkovićeva je poentirala blokom, a Stevanovićeva zatim asom dovela Srbiju do konačnih 29:27 za vođstvo od 1:0 u setovima posle rekordna 43 minuta igre.

Holanđanke su bolje počele drugi set i kao u prvom povele sa 2:0. Srbija je posle 1:3, serijom 5:0 stigla do prednosti od 6:3, a zatim 8:4. Smanjila je Holandija na 8:6, a Srbija potom povela sa 12:7, 15:8 i 17:9. U završnici je bilo 20:11 i 22:12, a na kraju 25:17 za vođstvo Srbije od 2:0 u setovima.

Posle 2:2 u trećem setu Srbija je povela sa 4:2, a Holandija izjednačila na 5:5 i potom povela sa 8:6. Srbija je poravnala na 9:9, da bi zatim usledila igra poen za poen do finiša, kada je Srbija, posle 17:18, na servis Veljkovićeve, povela sa 21:18. Smanjile su Holanđanke na 21:20, ali je Srbija uspešno održavala prednost i stigla do 24:22. Mihajlovićeva je iskoristila drugu meč loptu za 25:23 i drugi uzastopni maksimalni trijumf u Gendži.