Monday, December 18, 2017

Savršen niz pobeda zadržala je nemačka fudbalska reprezentacije i nakon sedme utakmice u grupi C kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiju.

Pobedili su igrači Joakima Leva na gostovanju u Češkoj rezultatom 2-1.

U preostala dva susreta ove grupe, Norvežani su kao domaćini bili bolji od Azerbejdžana 2:0 (2.0), dok se Severna Irska učvrstila na drugom mestu sigurnim trijumfom u San Marinu – 3:0 (0:0).

Grupa E više nema neporaženih reprezentacija nakon što je Danska s visokih 4-0 savladala lidera Poljsku.

Istim su rezultatom u grupi F fudbaleri Engleske slavili u Malti.

Za petu pobedu 'Gordog albiona' i ostanak na čelu tabele pogađali su Hari Kejn u 53. i 92, Rajan Bertrand u 86. i Dani Velbek u 86. minutu.

Slovaci su pred svojim navijačima minimalnim rezultatom, pogotkom Adama Nemeca u 81. minutu, porazili Sloveniju i upisali nova veoma važna tri boda.

Slovačka je sada druga sa 15 bodova, dva manje od Engleske, ali četiri više od Škotske i upravo Slovenije.

U poslednjem meču ove grupe, Škotska je lako došla do pobede u Litvaniji – 3:0 (2:0).