Real Madrid odbranio titulu i ispisao istoriju

KARDIF – Real Madrid ispisao je nove stranice fudbalske istorije trijumfom nad Juventusom u finalu Lige šampiona – 4:1 (1:1)!

Finale Lige šampiona:

Real Madrid – Juventus 4:1 (1:1)
Ronaldo 20, 64, Kazemiro 61, Asensio 90 - Mandžukić 27
Stadion: Milenijum
Gledalaca: 74.500

‘Kraljevski’ klub je pred 74.500 navijača na stadionu Milenijum u Kardifu postao prvi tim, od promene formata 1992. godine, koji je odbranio pehar namenjen prvaku Evrope.

Junak 12. slavlja Madriđana u elitnom takmičenju ponovo je bio Kristijano Ronaldo golovima u 20. i 64. minutu.

Mario Mandžukić uspeo je, u međuvremenu, da izjednači spektakularnim golom u 27. minutu  pre nego što je Kazemiro, uz dosta sreće, najavio pobedu svog tima udarcem sa distance u 61. minutu.

Konačan rezultat postavio je rezervista Marko Asensio u poslednjim trenucima susreta i u potpunosti dotukao ‘Staru damu’, koja je izgubila svoje četvrto uzastopno finale Lige šampiona, a šesto u istoriji.

Istovremeno, Kristijano Ronaldo oborio je nekoliko novih rekorda – postigao je 600. gol u karijeri u svim takmičenjima, 500. za Real u eliti, dok se svojom četvrtom titulom izjednačio sa velikim rivalom Lionelom Mesijem, odnosno prestigao Klarensa Zedorfa.