Saturday, November 18, 2017
Košarkaši Crvene zvezde  savladali su Cibonu u 22. kolu ABA lige rezultatom 69:56. Pobedom u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' crveno-beli su i matematički rešili pitanje prvoplasiranog tima na kraju ligaškog dela sezone.

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su 21. pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su bili bolji od Cibone rezultatom 69:56 (22:13, 18:16, 15:17, 14:10) i na taj način matematički overili prvo mesto na kraju ligaškog dela sezone regionalnog takmičenja. Iako nisu igrali sjajno, bili su dobri u važnim momentima. Odbrana ni ovog puta nije zakazala, kao ni voljni momenat u važnim momentima utakmice pa je nadomešten nešto slabiji šuterski dan, ali i brojni izostanci zbog povreda.

U meču protiv Zagrepčana nisu nastupali Nemanja Dangubić i Petar Rakićević zbog povreda, a veoma doziranu minutažu imao je Stefan Jović koji je odigrao prvih osam minuta meča i nakon toga se nije vraćao na parket. Poseban razlog za brigu je novo lice na spisku povređenih igrača. Najiskusniji član tima Milko Bjelica je posle samo dva i po minuta provedenih na parketu ostao pod košem Cibone sa bolnom grimasom na licu. Bjelica je ubrzo otišao u svlačionicu i nije se vraćao na parket do kraja utakmice.

Crveno-beli su malo sporije ušli u utakmicu, ali ipak nije dugo potrajalo dok nisu pronašli pravi ritam. Nakon dva minuta bez koša Stefan Jović je pogodio trojku pa je Zvezda stekla prvo vođstvo na meču (3:2). Zaigrao je odlično Luka Mitrović koji je poluhorozima nalazio put do koša, a odbrana je funkcionisala sve bolje pa je Zvezda ubrzo povela 12:6.

Cibona je bila motivisana i preko najiskusnijih Žorića i Rozića probala da uzvrati. Ipak, izabranici trenera Radonjića su ušli u ritam. Doprinos sa klupe Ognjena Dobrića i Njeta Voltersa bio je od velike važnosti. Upravo je posle njihove serije poena, a konkretno nakon trojke Voltersa početkom drugog perioda Zvezda stekla osetniju prednost (27:13).

Čvrstom odbranom crveno-beli su kontrolisali ritam utakmice. Plan je bio da se iz dobre odbrane dolazi do brzih poena i on je išao dobrim tokom. Uprkos nešto slabijem šutu, Zvezda je imala sigurno vođstvo na poluvremenu meča (40:29).

Prva dva minuta trećeg perioda Cibona nije  mogla do koša, a na drugoj strani je Marko Gudurić vezao pet poena pa je Zvezda stekla plus od 16 poena (45:29). Gosti su uzvratili mini serijom 4:0, ali su uzvratili Lazić i Mitrović. U seriji 8:0 crveno-belih Lazić je ubacio pet, a Mitrović tri poena i Zvezda je došla do velikih plus 20 na polovini trećeg perioda (53:33).

Zvezda je u nastavku malo izgubila napadački ritam. Šut za tri nije služio, a Cibona se trudila da skupljanjem u reketu odseče visoke igrače crveno-belih. To im je donekle uspelo jer su napravili seriju 13:2 i za četiri minuta prišli na devet poena zaostatka (55:46).

Početkom poslednjeg perioda Gospić je pogodio za minus sedam gostujuće ekipe (55:48), ali prostora za bilo kakvu paniku nije bilo. Iako nisu imali napadački svoj dan, čvrstinom u odbrani crveni-beli su odibli nalet. Ulazak Dženkinsa doprineo je većoj kontroli ritma pa je Zvezda u nastavku uz mnogo tečniji napad i konstantnu dobru odbranu uzvratila serijom 12:4. Na dva minuta pre kraja Gudurić je postigao trojku za 67:52 pa je publika do kraja meča prisustvovala rutinskom odrađivanju posla.

Crvena zvezda mts – Cibona 69:56 (22:13, 18:16, 15:17, 14:10)

Crvena zvezda: Volters 11 (5sk, 4as), Tompson, Mitrović 12 (6sk, 6as), Lazić 9, Simanić, Dobrić 9, Simonović, Dženkins 4, Gudurić 7, Jović 3, Kuzmić 12 (10sk), Bjelica 2.

Cibona: Rejnolds 4, Šakić 4, Marineli 9, Marić, Žorić 6, Ćorić, Bošnjak 2, Rožić 4, Sulejmanović 6, Slavica 7, Joksimović 5, Gospić 9.