Fudbaleri Senegala pobedili su danas Tunis sa 2:0 u prvom kolu Grupe B na Kupu afričkih nacija u Gabonu, a ovo je prva pobeda na turniru posle tri odigrane utakmice.

Senegal je jedan od favorita turnira, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu posle prekida.

Sadio Mane je u 10. minutu iskoristio penal, a u 30. je Kara Mbodži posle kornera glavom udvostručio prednost. Senegal posle toga nije stvorio nijednu jedinu šansu, a Tunis je u drugom poluvremenu napadao i stvarao šanse, a u nadoknadi vremena je Taha Kenisi imao idealnu priliku da postigne gol, ali nije uspeo. Ranije danas Alžir kao favorit nije uspeo da savlada Zimbabve, iako je poveo golom Rijada Mareza u 12. minutu, samo da bi rival do poluvremena preokrenuo na 2:1 golovima Kudakvašea Mahačija u 17. i Njaše Mušekvija iz penala u 29. minutu. Alžirce je spasao Marez novim pogotkom u 82. minutu. U subotu su odigrane prve utakmice, kada su se utakmice Burkina Faso-Kamerun i Gabon- Gvineja Bisao završene 1:1.