Zvezda bolja i od Krke
Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su 18. uzastopnu pobedu u tekućoj sezoni ABA lige. U dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladana je Krka rezultatom 79:62 (24:14, 21:14, 13:14, 21:20).

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su da ređaju pobede u ABA ligi. Do 18. uzastopnog trijumfa u regionalnom takmičenju crveno-beli su stigli po oprobanom receptu. Čvrstom odbranom visoko vođstvo je stečeno već u prvom poluvremenu koje je Zvezda rešila u svoju korist rezultatom 45:28. Delovalo je da je ostatak utakmice bio rutinski posao za izabranike Dejana Radonjića, a najveća prednost iznosila je plus 23 u 34. minutu utakmice nakon trojke Nejta Voltersa (69:46). Na kraju, nova pobeda je upisana bez većih problema pa je Krka savladana rezultatom 79:62.

Trener Zvezde je čestim izmenama održavao visok ritam i održao svežinu pred gostovanje Makabiju u Tel Avivu. Takođe, pošteđen dodatnih napora posle vanserijske partije protiv Fenerbahčea bio je i Ognjen Kuzmić koji je sa klupe ispratio sjajan nastup njegovih saigrača.

Krka je veoma motivsano ušla u meč i na samom početku povela 6:3. Međutim, Zvezda je zaigrala agresivnije u odbrani i sa tri uzastopne trojke Bjelice, Dangubića i Dženkinsa potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom.

Odbrana je izgledala sve bolje, a Nemanja Dangubić je definitivno bio u šuterskom ritmu. Nakon sedam minuta utakmice pogodio je svoju drugu trojku i Zvezda je stekla prvo dvocifreno vođstvo (19:8). Već po završetku prvih deset minuta utakmice crveno-beli su na svom kontu imali pet postignutih trojki, a to je rezultiralo sigurnom prednošću (24:14).

Zvezda je dozirala tempo u nastavku. Trener Radonjić je čestim rotacijama pokušavao da održi svežinu u timu što je pored pobede bio glavni cilj. Takva odluka nije se loše odrazila na rezultat, naprotiv. Crveno-beli su konstantno držali visok nivo agresivnosti u odbrani, a smenjivali su se poenteri ispod protivnikovog obruča.

U takvom odnosu snaga prednost je rasla, a bilo je i prostora za atrakciju. Brz protok lopte u napadu mamio je uzdahe sa tribina, dok je najveće ovacije u dotadašnjem toku meča dobio Stefan Jović koji je atraktivno blokirao protivničkog centra Žigu Dimeca, a potom nagradio sebe polaganjem na drugoj strani. Usledio je atraktivni alej up pas Simonovića za Dobrića nakon kojeg je Zvezda stekla 19 poena viška (40:21).

Činilo se da je već nakon 18 minuta pitanje pobednika rešeno, ali to se nije ogledalo na terenu. Zvezda je zadržala visok nivo koncentracije i nastavila da igra u prepoznatljivom stilu. Čvrsta odbrana donosila je sigurnost u napadu. Prednost nije padala, Zvezda je stekla rezultatski deficit u ranoj fazi meča i nije planirala da ga ispusti.

Šut je bio i dalje prisutan, a novo pojačanje Tompson polako se uhodavalo, a posebno je plenila sigurnost u reketu kada je on na parketu. Stečena prednost je išla i do plus 23 (69:46) koliko je bilo u 34. minutu utakmice nakon trojke Nejta Voltersa. Do kraja meča Krka je zahvaljujući raspoloženom Marku Lukoviću uspela da spusti zaostatak na minus od 13 poena na nešto više od dva minuta pre kraja. Simonović je odgovorio sa dve trojke i stavio tačku na pitanje pobednika.

Radonjićev plan bio je veoma jasan. Izmene su vršene prilično često, a minutaža veoma dobro raspoređena. Zacrtani cilj, nova pobeda u ABA ligi, praktično je bio gotova stvar pa su se i stvorili uslovi za isprobavanje novih taktičkih zamisli. To je naravno dobro došlo jer je već u četvrtak zakazan novi evroligaški izazov i to u Tel Avivu. Zvezda će u 18. kolu Evrolige igrati protiv Makabija koji se nalazi u sve boljoj formi.