Košarkaši Crvene zvezde deklasirali Zadar 103:66

Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su fantastićan meč u Zadru, savladavši domaću ekipu sa 103:66 ( 23:23, 26:12, 24:11, 30:20 ), i tako nastavili pobedničku seriju u regionalnom takmičenju.

Naredni susret, izuzetno bitan, igra se u nedelju od 17h protiv Mega Leksa. - See more at:

Kao i uvek, "vruć" teren u Zadru dočekao je crveno-bele, koji su ipak, izvan mnogih očekivanja, u potpunosti nadigrali domaćina rezultatom 103:66  ( 23:23, 26:12, 24:11, 30:20 ) u trećem kolu ABA lige j.t.d. Pred oko 5000 gledalaca u dvorani "Krešimir Ćosić", najbolji pojedinci bili su Simonović sa 15 poena, Dangubić sa 13, dok je Kuzmić imao dabl-dabl učinak od 12 poena i 10 skokova. U poraženoj ekipi, Mazalin je postigao 18 poena.

Mnogo bolje su ušli u meč košarkaši Zvezde, Dženkins je nastavio tamo gde je stao protiv Cedevite, i posle sedam minuta igre bilo je 21:10. Međutim, veliki pad u igri gostiju, iskoristio je Zadar i velikom serijom uspeo da izjednači rezultat posle prvih deset minuta 23:23. Kada je delovalo da će Zadar preuzeti konce igre, potrebnu energiju sa klupe uneli su Gudurić i Rebić, koji su sa po 2 trojke i nekoliko odličnih asistencija vratili visokih 49:35 na kraju prvog poluvremena. Najefikasniji bio je Kuzmić sa 8 poena, a čak 9 igrača u ekipi Zvezde upisalo se u strelce.

Furioznu igru nastavili su crveno-beli i u drugom poluvremenu. Rafalnu paljbu spolja nastavio je Simonović, Kuzmić je doneo sigurnost u reketu, a prednost aktuelnog šampiona rasla je iz minuta u minut, da bi posle treće deonice bilo 73:46. Svih 12 igrača dobilo je priliku da pokaže svoje umeće, i svih 12 se na kraju upisalo u strelce.
Gostovanje koje je u prethodnim godinama bilo izazovno i teško za košarkaše Zvezde, ovog puta bilo je sasvim drugačije. Dominirali su terenom izabranici Dejana Radonjića i na kraju izvojevali i treći trijumf u prethodnih sedam dana, rezultatom 103:66.

KK Crvena zvezda: Rebić 9+4as, Dangubić 13, Mitrović 2+7sk, Lazić 5, Simanić 5, Dobrić 9, Simonović 15, Dženkins 6, Gudurić 10, Jović 6+5as, Kuzmić 12+10sk, Bjelica 11.

Paklen ritam košarkaša Crvene zvezde mts, nastavlja se u nedelju od 17 časova, kada u dvoranu "Aleksandar Nikolić" stiže ekipa Mega Leksa.