Zvezda silovita u derbiju ABA lige
Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su fantastičnu utakmicu i u derbiju regionalnog takmičenja savladali Cedevitu rezultatom 88:64 (15:7, 23:25, 28:12, 22:20).

Trener Crvene zvezde mts Dejan Radonjić pozvao je navijače da pruže podršku njegovim izabranicima u regionalnom derbiju. Oni su došli, ispunili čak 5.734 sedećih mesta u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' i dobili predstavu za pamćenje.
U prethodnim godinama Crvena zvezda i Cedevita su igrali pregršt važnih i neizvesnih mečeva u regionalnom takmičenu, ali je ovog puta viđeno nešto sasvim drugačije. U drugom kolu ABA lige crveno-beli su savladali velikog rivala ubedljivim rezultatom 88:64. Zvezdina odbrana je bila besprekorna, a u napadu je ritam diktirao neverovatni Stefan Jović koji je zabeležio 16 asistencija koje su njegovi saigrači atraktivno pretvarali u poene.

Marko Arapović je u prvom napadu gostiju poentirao, doneo im prednost, ali je Zvezda poenima Ognjena Kuzmića i trojkom Stefana Jovića preokrenula rezultat. Do kraja meča sve je proteklo u znaku crveno-belih koji su čvrsto prigrlili vođstvo i nisu ga ispuštali do poslednjeg zvuka sirene. Publika je uživala, svi igrači su dobili priliku koju su sjajno iskoristili pošto se svih 12 igrača upisalo u listu strelaca. Posebno su navijači bili glasni kada su dozivali Čarlsa Dženkinsa, nimalo slučajno jer je briljirao sa 15 poena i vratio Zvezdaše u ne tako davne dane kada su mu na istom mestu gromoglasno skandirali.

Međutim, ne bi trebalo isticati nijednog pojedinca jer je Zvezda pre svega pokazala neverovatnu borbu i fenomenalnu kolektivnu odbranu koja je donosila pregršt lakih poena i samopouzdanje raspucanim crveno-belima.

Ozbiljno, borbeno, odgovorno i požrtvovano. To je bio pristup izabranika Dejana Radonjića od početka igre. Bekovska linija crveno-belih izvršila je žestok pritisak na Dejvida Stoktona, a prošlogodišnji MVP ABA lige Miro Bilan u potpunosti je izgubio bitku sa sjajnim Kuzmićem, pa Cedevita nije nikako mogla do poena iz igre.

Crveno-beli su bez problema držali zasluženo stečeno vođstvo u nastavku deonice, ali je početkom drugog dela možda najveći kvalitet rivala, dužina klupe, došao do izražaja. Džejms je doneo energiju ulaskom na teren i gosti su ubrzali ritam. Cedevita je prišla na 18:15, ali je šest vezanih poena Nikole Rebića, a potom i pet uzastopnih koševa Bjelice začinjenih Simonovićevom trojkom donelo Zvezdi novo dvocifreno vođstvo (29:19).

Ipak, dogodio se manji pad koncentracije u poslednjem minutu prvog poluvremena. Olako izgubljena lopta rezultovala je poenima uz faul Džanana Muse na drugoj strani, ali je Dženkinsova trojka na drugoj strani postavila stvari na svoje mesto ya 38:32 posle prvih 20 minuta.

Drugačije nije ni bilo. Odbrana crveno-belih je bila besprekorna, a ona je dala i elana u napadu. Trojka Simonovića, trojka Dženkinsa, a potom i sjajan koš iz odbojke pomenutog Simonovića i na semaforu je već pisalo 46:32. Cedevita je morala da se ozbiljno preznoji za svaki poen, a na drugoj strani je petorka Jović, Dženkins, Dangubić, Simonović i Kuzmić u brzom ritmu ređala poene. Čarls Dženkins je imao svoju simultanku, Simonović i Dangubić su pogađali, Jović je leteo po parketu kao da je na terenu rezultatska klackalica, a Kuzmić je i dalje gospodario u oba reketa. Rezime – Nakon šest minuta drugog poluvremena rezultat je bio ogromnih 62:39 na kontu Zvezde.

Pitanje pobednika već tada je bilo rešeno, ali se pristup izabranika Dejana Radonjića nije promenio. I u nastavku je svaka lopta bila važna, a Cedevita je za svaki poen morala mnogo da se potrudi. Ni u jednom trenutku prednost domaćina nije bila ugrožena, a na tribinama je vladala slavljenička atmosfera.

Na kraju, ubedljiva pobeda i dobar zamajac pred nove izazove.

Odmora nema jer se ABA liga za crveno-bele nastavlja već u četvrtak kada izabranici Dejana Radonjića gostuju Zadru.

Crvena zvezda: Rebić 9, Dangubić 7 (4sk), Mitrović 4, Lazić 4, Simanić 3, Dobrić 2, Simonović 16, Dženkins 15, Gudurić 7, Jović 3 (16as), Kuzmić 8 (4sk), Bjelica 10.