Monako do boda u duelu sa Bajerom, pobeda Lestera

U derbiju večeri Real Madrid je u većem delu meča bio u podređenom položaju u Dortmundu, koji je na kraju izvukao bod preko Andrea Širlea. Strelci za Real bili su Ronaldo i Varan, a jedini preostali gol za Borusiju postigao je Obamejang.

Real i Borusija sada imaju po četiri boda, jedan više od Sportinga, koji je bio bolji od Legije sa 2:0. Lazar Marković je igrao od 67. minuta, a strelci su bili Ruiz i Dost.

Maksimalnih šest bodova ima i Lester koji je bio bolji kod kuće od Porta sa 1:0 golom Slimanija u prvom poluvremenu.

U drugom meču grupe ubedljiv je bio Kopenhagen koji je kod kuće nadigrao Briž sa 4:0 golovima Densvila (autogol), Delanija, Santandera i Jergensena. Aleksandar Pavlović odigrao je poslednjih 20 minuta.

U grupi E, Monako je stigao do boda u duelu sa Bajerom u poslednjim trenucima golom Poljaka Glika. Gosti su vodili od 73. minuta golom Čičarita Ernandesa.

U drugom meču grupe slavili su gosti pošto je Totenhem sa 1:0 savladao CSKA golom sjajnog Sona koji je prethodno za vikend pogodio dva puta u Premijer ligi.

Zoran Tošić je bio u startnoj postavi i zamenjen je u nastavku. Monako sada ima četiri boda, jedan više od Totenhema, Bajer ima dva, a CSKA jedan.