"Lisice" pretrpele treći poraz u sezoni, Junajtedu dovoljno poluvreme

MANČESTER - Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na Old Trafordu aktuelnog prvaka Lester sa 4:1 (4:0) u 6. kolu engleske Premijer lige.

Junajted je posle fantastične igre u prvom poluvremenu postigao četiri gola, od kojih su bila tri udarcima Krisa Smolinga, Markusa Rašforda i Pola Pogbe posle kornera Dejlija Blinda.

U prvih 45 minuta u strelce se upisao i Huan Mata, dok je Demaraj Grej ublažio neuspeh "lisica" sjajnim šutem iz daljine na startu drugog dela igre.

Ekipa Žozea Murinja prekinula je niz od tri uzastopna poraza, dva u Premijer ligi, i vratila se među vrh tabele.

Sa druge strane, Lester je zabeležio treći poraz ove sezone i nalazi se daleko od bilo kakve prilike da se upusti u trku za odbranu titule.

Rezultati:

Mančester Junajted - Lester 4:1 (Smoling 22, Mata 37, Rašford 40, Pogba 42. - Grej 59)